Jaki Odkurzacz do 400 zł najlepszy - Ranking i Opinie

Szukasz porządnego odkurzacza, ale masz ograniczony budżet? Na polskim rynku można obecnie znaleźć sporo dobrej jakości modeli, a tańszy wcale nie oznacza gorszy. Sprawdźmy, jak wybrać dobry odkurzacz do 400 złotych.

Kupując odkurzacz do 400 złotych wcale nie musimy rezygnować z dobrych parametrów czy dodatkowych funkcji. W tym budżecie znajdziemy nawet modele dedykowane alergikom, które skutecznie eliminują kurz, pyłki oraz roztocza. Czego konkretnie możemy spodziewać się po odkurzaczu w tej cenie?

Jaki odkurzacz do 400 zł?

W ofercie znajdziemy obecnie bardzo szeroką gamę rozmaitych odkurzaczy do 400 zł. Największą popularnością cieszą się nadal modele workowe, chociaż coraz więcej osób decyduje się na odkurzacze bezworkowe (cyklonowe). Oba rodzaje są w naszym zasięgu, jeśli dysponujemy kwotą do 400 złotych. W tej cenie możemy znaleźć również odkurzacz wodny. To sprzęt wyposażony w wodny filtr, dzięki czemu może sprzątać zarówno na sucho, jak i na mokro. Wśród tego typu modeli można wyróżnić odkurzacze piorące oraz parowe. Ich ceny wahają się z reguły od 600-700 złotych w górę, ale przy odrobinie szczęścia, uda nam się znaleźć atrakcyjną promocję.

Największy wybór odkurzaczy do 400 złotych znajdziemy na pewno wśród modeli workowych i bezworkowych. Zaletą tych drugich jest, jak sama nazwa wskazuje, brak worka, dzięki czemu nie musimy pamiętać o jego regularnej wymianie. We wnętrzu urządzenia znajduje się plastikowy pojemnik, który należy systematycznie opróżniać i myć. Odkurzacz bezworkowy skutecznie pochłania pyłki, roztocza, alergeny, a także usuwa sierść. To dobry wybór dla alergików. Odkurzacze workowe równie skutecznie usuwają brud, kurz i zanieczyszczenia, działają cicho, mają łatwy dostęp do worka i posiadają zazwyczaj sporą moc, co wpływa na większą wydajność urządzenia.

W kwocie do 400 złotych możemy sobie również pozwolić na niewielki odkurzacz ręczny, który sprawdzi się przy czyszczeniu niedużych powierzchni czy podczas sprzątania samochodu. Nieco trudniej będzie natomiast znaleźć w takiej cenie odkurzacz pionowy, chociaż nie jest to niemożliwe. W ofercie można spotkać tańsze modele, ale o mniejszej mocy, a co za tym idzie, gorszej skuteczności.

Poza naszym zasięgiem będą odkurzacze automatyczne, które samodzielnie sprzątają mieszkanie czy odkurzacze centralne, przeznaczone do sprzątania większych powierzchni.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz do 400 zł?

Budżet 400 złotych umożliwi nam zakup dobrego i wydajnego odkurzacza. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru takiego urządzenia?

 • Moc silnika – warto dostosować ją do rodzaju podłóg. W kwocie do 400 złotych spokojnie kupimy odkurzacz o całkiem dobrej mocy – powyżej 800 W.
 • Moc ssania – uzależniona jest od mocy silnika. Określa, z jaką siłą sprzęt zasysa zanieczyszczenia do wewnątrz. Większość nowoczesnych odkurzaczy (również tych do 400 złotych) ma regulację mocy. Warto zwrócić uwagę na ten parametr.
 • Klasa odkurzania twardych podłóg – w tej cenie dostaniemy odkurzacz o klasie B lub C, chociaż uda nam się również znaleźć modele posiadające najwyższą klasę odkurzania podłóg twardych – A.
 • Klasa skuteczności odkurzania dywanów i wykładzin – w tej cenie spotkamy najczęściej odkurzacze o klasie C. Za wyższą klasę musimy, niestety, więcej zapłacić.
 • Filtry antyalergiczne – dobry odkurzacz do 400 złotych będzie wyposażony w filtr antyalergiczny – EPA lub HEPA.
 • Pojemność worka – im większa pojemność worka, tym rzadziej będziemy musieli go opróżniać/wymieniać. W tym budżecie znajdziemy modele z workiem o pojemności powyżej 3 litrów.
 • Długość przewodu – to ważny parametr, zwłaszcza gdy mamy do sprzątania większą powierzchnię. Odkurzacze do 400 złotych mogą mieć kabel nawet o długości 7-8 metrów.
 • Klasa energetyczna – im wyższa klasa, tym bardziej oszczędna praca odkurzacza. To bezpośrednio przełoży się na wysokość rachunków. W cenie do 400 złotych spotkamy najczęściej odkurzacze o klasie energetycznej A lub B.
 • Klasa remisji kurzu – najlepiej, by była to klasa A.
 • Poziom hałasu – spokojnie możemy znaleźć dość cichy odkurzacz w tej cenie, emitujący hałas poniżej 80 dB. Raczej nie uda nam się kupić ultracichego modelu.
 • Waga – ten aspekt warto wziąć pod uwagę w trosce o własne zdrowie. Przenoszenie ciężkiego odkurzacza może być bowiem uciążliwe dla naszego kręgosłupa. Lepiej zatem wybrać lżejszy model.
 • Dodatkowe akcesoria – dobry odkurzacz do 400 złotych będzie wyposażony w przydatne akcesoria, takie jak na przykład dodatkowe ssawki, turboszczotkę, rurę teleskopową z blokadą czy schowek na szczotki. Akcesoria warto dostosować do własnych potrzeb.
 • Warunki gwarancji – w trosce o domowy budżet wybierzmy odkurzacz z dłuższym okresem gwarancji.

Wygląd odkurzacza to raczej drugorzędna kwestia. Jeśli jednak zależy nam, by wybrany model dobrze się prezentował, nie powinniśmy mieć problemów, by w założonym budżecie znaleźć efektywne, a przy okazji eleganckie urządzenie.

Odkurzacze do 400 złotych znajdziemy w ofercie wielu marek, również topowych. Takie modele oferują między innymi takie firmy jak: Electrolux, Bosh, Philips, Amica czy Zelmer.

Odkurzacz do 400 zł - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Odkurzacz do 400 zł, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Odkurzacz do 400 zł. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingOdkurzacz do 400 złProducentCena
1BLAUPUNKT VCH601BLAUPUNKTAktualna Cena
2Xiaomi Mi Vacuum Cleaner LightXiaomiAktualna Cena
3Hoover Telios Plus TE70_TE75011HooverAktualna Cena
4Hoover Ultra Vortex MBC500UVHooverAktualna Cena
5Karcher VC 5 (1.349-100.0)KarcherAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 opinie, średnia: 3,33 na 5)
Podziel się:

Dodaj komentarz