Odkurzacz do popiołu

Kominek w domu nadaje pomieszczeniom przytulnego charakteru. Osoby, które mają go już od pewnego czasu wiedzą także, że korzystanie z kominka wiąże się z koniecznością częstego wybierania popiołu, co jest zwykle uciążliwe dla domowników. Usuwanie popiołu z kominka za pomocą zwykłego odkurzacza, może doprowadzić do jego szybkiego zniszczenia, dlatego znacznie lepiej kupić dobry odkurzacz do popiołu.

Odkurzacze do popiołu – dlaczego warto?

Dobry odkurzacz do popiołu służy do usuwania wychłodzonego popiołu z grilla, pieca lub kominka. Do usuwania popiołu nadają się także odkurzacze przemysłowe, o ile jest to opisane przez producenta.

Większość odkurzaczy do popiołu posiada filtr, który można łatwo wymienić. Wyposażone są często w wąż ssący, który łatwo się wygina i pozwala dokładnie usunąć kurz nawet z niedostępnych miejsc w kominku. Oprócz tego, należy zwrócić z jakiego materiału wykonano rurę ssącą – najlepiej, jeśli jest to metal. Odkurzacze powinny oferować także możliwość zasysania innych cząstek, takich, jak piasek, szkło czy skrawki żelaza. Niektóre modele oferują możliwość zasysania popiołu o temperaturze do 60 stopni, dzięki czemu nie trzeba czekać kilka godzin, aż popiół się oziębi. Większość odkurzaczy kominkowych, może służyć także jako standardowy odkurzacz.

Innym rozwiązaniem problemów z usuwaniem popiołu, jest zastosowanie zwykłego odkurzacza, wyposażonego w separator. To nakładka, która pozwala wybierać popiół, z użyciem standardowego odkurzacza.

Czym kierować się, podczas wyboru odkurzacza kominkowego?

Bardzo ważną kwestią jest pojemność zbiornika w odkurzaczu – im jest ona większa, tym rzadziej możemy opróżniać jego zbiornik. Liczy się także moc odkurzacza – mocniejsze modele uporają się z usuwaniem zanieczyszczeń znacznie szybciej niż te, które mają niewielki silnik. Należy dokładnie rozróżnić odkurzacze do kominka przeznaczone do użytku domowego (które zwykle wymagają znacznie częstszego czyszczenia), od modeli profesjonalnych.

Wybierając odkurzacz do kominka, należy kierować się także ergonomią jego budowy. Warto postawić na sprzęt dopasowany do naszego wzrostu (lub z możliwością wprowadzenia regulacji), którym będzie można łatwo manewrować.

Czym różni się odkurzacz do popiołu od standardowego modelu?

Odkurzacze do popiołu charakteryzują się lepszymi parametrami od zwykłych odkurzaczy, co wynika z ich specyfiki pracy. Dobry odkurzacz do popiołu, powinien zaoferować ochronę przed pyleniem. Większość domowych modeli odkurzaczów do popiołu, posiada standardowy worek, którego opróżnienie jest proste i szybkie. Modele bezworkowe są stosowane częściej w zastosowaniach profesjonalnych, z uwagi na duże rozmiary. Jeśli masz w domu duży kominek w którym intensywnie palisz, takie rozwiązanie będzie bardzo przydatne.

W jaki jeszcze sposób można stosować dobry odkurzacz do popiołu?

Odkurzacz do popiołu może służyć przy pracach budowlanych – ze względu na specyficzną budowę, sprawdzi się on do usuwania pyłu, drobinek zaprawy czy wiórów.

Odkurzacz do popiołu, sprawdzi się także podczas usuwania zanieczyszczeń z kotłów na paliwo stałe i zwykłych pieców. Istnieją także odkurzacze do popiołu radzące sobie również z rozlaną wodą.

Większość modeli odkurzaczy kominowych nie wyróżnia się pod względem designu – producenci stawiają raczej na prostą budowę i cylindryczny kształt.

Ranking odkurzaczy do popiołu

Poniżej sugerowane najlepsze produkty w tej kategorii. Ranking jest aktualizowany codziennie i jest tworzony na podstawie danych udostępnianych przez serwis Skąpiec.pl.

TOP 5Odkurzacz do popiołuProducentCena
1.Karcher AD 3.000KarcherAktualna Cena
2.Hecht 21EHechtAktualna Cena
3.Bosch GAS 15BoschAktualna Cena
4.Karcher AD 3KarcherAktualna Cena
5.Odkurzacz do sadzy i popiołu KaminerKaminerAktualna Cena
Artykuł dotyczy:
  • odkurzacz do popiołu
  • odkurzacz do kominka
  • odkurzacz do kominka ranking
  • odkurzacze do popiołu
Podziel się:

Odkurzacz do popiołu - Opinie i komentarze (2)

  1. Kupiliśmy niedawno taki odkurzacz. Z kominka w sezonie korzystamy naprawdę często, więc warto się właśnie w taki odkurzacz zaopatrzyć. Mój jest wersją kompaktową, kupioną za bardzo niewielkie pieniądze i dobrze nam służy. Ciekawe rozwiązanie, szczególnie jak się ma kominek w domu.

  2. Nie tak dawno przeprowadziliśmy się do mieszkania, w końcu mamy w nim upragniony kominek. Często w nim palę, ale niestety jest brudno. Fajnie, że znalazłam takie zestawienie! Jaki odkurzacz do popiołu wybrać… Teraz już wiem i niedługo zamawiam mój najlepszy odkurzacz do popiołu. W końcu będzie czyściutko.

Dodaj komentarz