Jaki Odkurzacz do basenu najlepszy - Ranking i Opinie

Coraz więcej osób decyduje się na zakup basenu do ogrodu. Jedni wbudowują go na stałe, drudzy decydują się na dmuchane modele. Bez względu jednak na wielkość i rodzaj akwenu, wodę w basenie trzeba regularnie oczyszczać. Tym razem wybierzemy zatem najlepszy odkurzacz do basenu.

Wodę w basenie należy regularnie wymieniać lub oczyszczać. Ze względu na koszta większość osób decyduje się na tę drugą opcję. Istnieją różne sposoby na to, by zachować czystość w basenie. Jednym z nich jest stosowanie specjalnego odkurzacza. Jak jednak kupić odpowiedni model?

Odkurzacz do basenu – jak używać?

Odkurzacz do basenu to bardzo przydatne i wygodne w użytkowaniu urządzenie. Zasysa on brud razem z wodą. Zanieczyszczenia osadzają się na filtrze, a czysta woda wraca do basenu. Niektóre modele wymagają podłączenia do pompy filtrującej, inne działają niezależnie od niej. W ofercie znajdziemy różne wersje tego typu urządzeń. Jeśli wybierzemy model ręczny, musimy sterować nim tak jak tradycyjnym odkurzaczem. Jeżeli zdecydujemy się na model automatyczny, odkurzacz będzie pracował samodzielnie.

Co istotne, aby wyczyścić basen za pomocą odkurzacza, nie trzeba spuszczać z niego wody, co jest bardzo wygodne i ekonomiczne. Dzięki temu zużywamy mniej wody, co ma wpływ też na środowisko naturalne.

Czy warto kupić odkurzacz do basenu?

Odkurzacz do basenu ma wiele zalet. Przede wszystkim, możemy oczyścić wodę w każdej chwili. Nie musimy spuszczać z niego wody. Urządzenie to pozwala wyczyścić nieckę basenową oraz ścianki akwenu. Umożliwia szybkie usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń, między innymi piasku, osadów czy rozmaitych elementów, które znajdują się na dnie basenu. Dzięki odkurzaczowi czyszczenie basenu jest zdecydowanie łatwiejsze. Nie wymaga większego wysiłku i nie zabiera dużo czasu.

Czy warto zatem kupić odkurzacz do basenu? Trzeba zdać sobie sprawę, że regularne czyszczenie basenu jest bardzo ważne ze względów estetycznych oraz higienicznych. Dzięki tej czynności hamujemy między innymi namnażanie się glonów. Bez odkurzacza usuwanie zabrudzeń jest zdecydowanie trudniejsze i pochłania sporo czasu. Warto zatem zainwestować w takie urządzenie.

Czy odkurzacz do basenu jest niezbędny? Kiedy można sięgnąć po inne rozwiązania?

Odkurzacz do basenu nie jest jednak jedynym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy zadbać o czystość ogrodowego basenu. Jeśli na przykład posiadamy niewielki basen ogrodowy, możemy sięgnąć po inne urządzenia i skorzystać z innych sposobów. Każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

W ofercie znajdziemy między innymi specjalną głowicę czyszczącą. Z jej pomocą usuniemy zanieczyszczenia zarówno ze ścian, jak i z dna basenu. Do głowicy montujemy drążek, który pomoże sterować głowicą. Sama głowica wykonana jest najczęściej z tworzywa sztucznego i wyposażona w odpowiedniej twardości włosie, które skutecznie czyści basen, bez ryzyka jego uszkodzenia.

Wybierając odpowiedni sposób czyszczenia basenu weźmy pod uwagę jego wielkość, swoje własne preferencje oraz możliwości finansowe.

Rodzaje odkurzaczy basenowych

Odkurzacz do basenu sprawdzi się szczególnie w sytuacji, gdy mamy w ogrodzie duży akwen wodny i chcemy zachować jego odpowiednią higienę oraz wygląd. Oferta tego typu urządzeń jest dość bogata, więc bez trudu znajdziemy model dostosowany do naszych indywidualnych preferencji. Jakie rodzaje odkurzaczy znajdziemy na rynku?

 • Odkurzacz do basenu ręczny – jego działanie można porównać do klasycznego odkurzacza. Steruje się nim ręcznie. Odkurzacze ręczne polecane są szczególnie posiadaczom niewielkich akwenów. Trzeba pamiętać, że w przypadku większych powierzchni jego użycie będzie wymagało sporego wysiłku i zabierze dużo czasu. Jeśli wybieramy odkurzacz do basenu ręczny, sprawdźmy przede wszystkim jego wagę. Weźmy pod uwagę, kto będzie go używał. Generalnie, im lżejszy będzie sprzęt, tym lepiej.
 • Odkurzacz do basenu automatyczny – jeśli nie mamy czasu na samodzielne czyszczenie basenu, wybierzmy odkurzacz do basenu automatyczny. To bardzo praktyczne urządzenie, które dokładnie oczyści basen, bez większego wkładu pracy z naszej strony. Wystarczy go odpowiednio zaprogramować i podłączyć, a następnie włożyć do basenu. Tego typu model sprawdzi się szczególnie w przypadku dużych akwenów wodnych. Pozwoli zaoszczędzić siły oraz czas. Wybrane modele mogą być sterowane przez smartfona. Odkurzacze do basenu automatyczne są jednak dość drogie. To z pewnością ich największa wada.

Odkurzacz do basenu – sposób zasilania

Wybierając najlepszy odkurzacz do basenu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jeśli udało nam się już wybrać rodzaj urządzenia, zastanówmy się nad sposobem zasilania. To kolejna bardzo ważna kwestia. Wyróżniamy:

Odkurzacz do basenu na baterie – jego największą zaletą jest waga. Model na baterie jest najczęściej lekki, a do tego bardzo poręczny. Ma niewielki rozmiar i łatwo go przechowywać. Plusem tego typu urządzenia jest również cena oraz niewielkie koszty eksploatacyjne. Do minusów zaliczymy ograniczoną wydajność oraz konieczność systematycznego wymieniania baterii. Odkurzacz do basenu na baterie polecany jest w przypadku niedużych basenów. Najczęściej występuje w wersji ręcznej.

Odkurzacz do basenu z akumulatorem – dedykowany jest osobom, które posiadają baseny o większej powierzchni. Ma zwykle wyższą moc i jest bardziej wydajny niż model na baterie. Trzeba go jednak systematycznie ładować. Odkurzacz do basenu z akumulatorem to dość drogie rozwiązanie.

Odkurzacz do basenu z zasilaniem sieciowym – to urządzenie oferujące najwyższą wydajność. Odkurzacz do basenu na prąd to najbardziej zaawansowane i jednocześnie najdroższe rozwiązanie. Posiada najczęściej specjalną pompę wysokoprzepływową i pojemny filtrujący worek. Tego typu sprzęt jest bardzo efektywny. Można nim czyścić całą powierzchnię basenu, ale także wykorzystywać go do czyszczenia punktowego.

Wybór odpowiedniego zasilania należy dostosować do indywidualnych potrzeb.

Jak wybrać dobry odkurzacz do basenu?

Rodzaj oraz sposób zasilania odkurzacza do basenu to dopiero początek. Wybierając sprzęt idealny musimy także sprawdzić jego konstrukcję. Na rynku spotkamy:

 • Odkurzacz do basenu z filtrem – tej wersji nie musimy podłączać do pompy filtrującej.
 • Odkurzacz do basenu bez filtra – korzysta z systemu filtracji instalacji basenowej, a zatem musimy go podłączyć do pompy filtrującej.

Jeśli zależy nam, by odkurzacz do basenu był łatwy w eksploatacji, wybierzmy wersję z filtrem. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę kupując dobry odkurzacz do basenu?

 • Zakres działania – warto zwrócić uwagę na ten czynnik. Niektóre modele czyszczą na przykład wyłącznie dno basenu. Brud i rozmaite zanieczyszczenia zalegają jednak również na ściankach i unoszą się na powierzchni wody. Wybierzmy zatem odkurzacz do basenu z szerokim zakresem działania.
 • Waga i rozmiar – jak już wspominaliśmy, waga oraz rozmiar odkurzacza to ważne parametry, zwłaszcza w przypadku modeli ręcznych. Aby stosowanie takiego urządzenia było wygodne i komfortowe, powinniśmy wybrać jak najlżejszy model.
 • Dodatkowe akcesoria – warto sprawdzić, jakie akcesoria zostały dołączone do urządzenia. Przydatne okażą się między innymi pompy filtrujące, filtry, specjalne węże czy pokrywy na basen oraz maty, które układa się na dnie niecki. W zestawie z niektórymi odkurzaczami do basenu dostaniemy również chemię basenową.
 • Cena – trzeba podkreślić, że odkurzacz do basenu nie jest najtańszym sprzętem. Wiele zależy od jego technicznego zaawansowania oraz renomy producenta. Najmniej zapłacimy za odkurzacze do basenu ręczne oraz półautomatyczne. Ich cena waha się między 200 a 2500 złotych. Za odkurzacz do basenu automatyczny zapłacimy natomiast od 3000 do nawet 7000 złotych.

Odkurzacz do basenu automatyczny

Odkurzacze do basenu automatyczne to najbardziej zaawansowane urządzenia. Wymagają odpowiedniego zaprogramowania. Posiadają zazwyczaj kilka cykli, które możemy dostosować do powierzchni basenu oraz rodzaju zanieczyszczenia.

Najnowocześniejsze urządzenia wyposażone są w specjalny mikroprocesor, który analizuje stopień zabrudzenia akwenu, automatycznie oblicza jego rozmiar i dopasowuje najlepszy, najszybszy i najoszczędniejszy cykl czyszczenia. Taka optymalizacja pracy sprzętu to duża wygoda i oszczędność. Nie musimy go samodzielnie obsługiwać. Wystarczy tylko umieścić odkurzacz w basenie, a po określonym czasie cieszyć się jego czystością.

Jak prawidłowo zamontować odkurzacz do basenu?

Sposób podłączenia jest uzależniony, oczywiście, od rodzaju urządzenia. Jeżeli odkurzacz nie ma własnej pompy, rurę ssącą musimy podłączyć do węża pompy w instalacji basenowej. W ofercie znajdziemy też modele w pełni zautomatyzowane, wyposażone w swój własny filtr oraz pompę. Tego rodzaju odkurzacz po prostu włączamy i umieszczamy w basenie.

Odkurzacz do basenu to bardzo przydatne rozwiązanie. Warto zainwestować w tego typu sprzęt zwłaszcza, jeśli mamy w ogrodzie basen o dużej powierzchni. Nie jest to jednak tanie urządzenie, więc jego zakup należy dobrze przemyśleć.

Odkurzacz do basenu - Ranking 2019

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Odkurzacz do basenu, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Odkurzacz do basenu. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingOdkurzacz do basenuProducentCena
1Rössle Rössle TORPEDO ULTRA odkurzacz zestaw nr katalogowy TORULTRA 44535RössleAktualna Cena
2Pontec Pontec PondoMatic Odkurzacz do stawu 50754PontecAktualna Cena
3Intex Automatyczny czyściciel dna - odkurzacz 58948IntexAktualna Cena
4Rössle Rössle Hydra zestaw odkurzacza szlamowego z przyłączem węży na złącze STORZ nr katalogowy HYD1000 Ceny katalogowe producenta NEGOCJACJA CENY te 44535RössleAktualna Cena
5Rössle Rössle OCTOPUS 400V odkurzacz zestaw nr katalogowy OCT400V 44535RössleAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 opinie, średnia: 5,00 na 5)
Podziel się:

Odkurzacz do basenu - Opinie i komentarze (5)

 1. Szukam długo i nie mogłem znaleźć w sklepach. Odkurzacz do basenu przydaje się nie tylko w sezonie… Teraz już wiem, gdzie mogę go kupić. Zamówię w Internecie, bo ciężko bez niego się sprząta.

  1. W sezonie letnim bez problemu dobre odkurzacze do basenu można znaleźć w sklepach. Już w tym sezonie widziałem kilka modeli i bez problemu dało radę coś wybrać dla siebie. Nie jest to może wielki wybór, ale nie oszukujmy się tego typu sprzętów nie ma jeszcze dużo i nie są aż tak bardzo popularne, szczególnie te do warunków domowych. Ale w sieci można wybierać do woli, nawet w zagranicznych firmach, sklepach.

 2. Chciałbym kupić dobry odkurzacz do basenu ale kompletnie nie wiem na jaki się zdecydować i trochę przerażają mnie ceny tych odkurzaczy, dobry sprzęt to kupa kasy i trochę mi szkoda… Nie wiem jak to rozwiązać i nie wiem na jaki model mam się zdecydować. Trudny wybór.

  1. Zobacz na model Nilfisk BUDDY II 18 EU 18451124. Posiadam go i uważam, że to dobry odkurzacz basenowy w super cenie. Może nie jest najlepszy, bo też jego cena jest niska, ale jeśli nie masz dużej powierzchni basenu to powinien dać radę i nie będziesz miał problemu z oczyszczeniem. Ja w zasadzie nie mam żadnego. Dużą ma moc.

 3. Szukając czegoś w dobrej cenie warto zwrócić uwagę na markę Intex. Jest to marka produkująca dobre odkurzacze do basenu. Można kupić w wielu marketach nie tylko budowlanych lub on-line. Ja sobie chwalę ten sprzęt. Korzystam już drugi rok i jestem bardzo zadowolony. Ma mały wymiar ale moc taką, że spokojnie wszystko wessa.

Dodaj komentarz