Jaki Odkurzacz samochodowy najlepszy - Ranking i Opinie

Samochód ciężko utrzymać w czystości. Jakkolwiek byśmy się nie starali, po pewnym czasie samochód wymaga sprzątania. Zbierający się kurz, okruchy i błoto obniżają komfort jazdy, a także wpływają na nieestetyczny wygląd auta. A przecież samochód jest wizytówką samego właściciela.

W tego typu sytuacjach wystarczy chwycić za dobry odkurzacz samochodowy i po problemie. Niestety, większość osób sprząta samochody klasycznymi, domowymi odkurzaczami workowymi. Są one nieprzystosowane do czyszczenia aut. Ich gabaryty sprawiają, że odkurzanie samochodu staje się udręką, a powierzchnia robocza szczotki lub samej rury uniemożliwia dosięgnięcie każdego zakamarka auta.

Co w takim razie zrobić? Do sprzątania samochodów istnieją specjalne, kompaktowe odkurzacze samochodowe, które dzięki swoim rozmiarom pozwalają skutecznie i komfortowo przywrócić autu świeży wygląd i zapach. W artykule podpowiemy czym kierować się przy wyborze najlepszego odkurzacza samochodowego oraz jakie cechy powinien posiadać sprzęt tego typu.

Odkurzacze samochodowe – rodzaje

Odkurzacze samochodowe możemy podzielić ze względu na typ zasilania. Dzielimy je na akumulatorowe, zasilane z gniazda zapaliczki samochodowej oraz zasilane z sieci. Wybór powinien być warunkowany tym, w jakich sytuacjach będziemy korzystać z odkurzacza. Czy mamy w garażu dostęp do gniazdka sieciowego, czy nie.

Odkurzacze samochodowe akumulatorowe są nieco cięższe od tych na prąd z sieci. Mimo to są o wiele bardziej mobilne. Należy pamiętać, że akumulator ma określony czas pracy, w związku z tym należy sprzątać samochód szybko lub wybrać sprzęt o pojemnym akumulatorze.

Odkurzacz samochodowy zasiany z zapalniczki samochodowej jest najczęściej mocniejszy od akumulatorowych odkurzaczy. Ich minusem może być plączący się kabel. Poza tym są jednymi z bardziej rekomendowanych sprzętów do czyszczenia wnętrza samochodów lub innych pojazdów.

Odkurzacz zasilany z sieci posłuży nam jedynie podczas sprzątania samochodu w garażu tam, gdzie mamy dostęp do gniazda. Często urządzenia tego typu charakteryzują się dużą mocą. Poza tym nie ogranicza nas akumulator i tym samym czas działania odkurzacza.

Odkurzacz samochodowy – jakie parametry?

Przed kupnem sprzętu do czyszczenia auta warto spojrzeć na jego parametry. Najważniejszym z nich jest oczywiście moc oraz jej regulacja. Im większa moc, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że odkurzacz samochodowy zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej, który będzie miał większą moc i pobierał większy prąd niż znamionowe wartości gniazda, może spowodować jego uszkodzenie, a nawet zwarcie. Zwarcie może doprowadzić nawet do zapalenia się instalacji elektrycznej. Poza tym większa moc oznacza większe obciążenie akumulatora w przypadku bezprzewodowych odkurzaczy samochodowych.

Równie ważnym parametrem jest pojemność zbiornika lub worka na kurz, brud i inne zanieczyszczenia, które odkurzacz samochodowy wchłonie. Warto wybrać taki pojemnik, który zagwarantuje chociaż jedno pełne wyczyszczenie auta bez konieczności kilkukrotnego opróżniania w trakcie.

Przed dokonaniem zakupu zwróć również uwagę na zastosowany filtr w odkurzaczu. Warto postawić na te wyjmowalne, które można wyczyścić lub wymienić. Brak filtra może oznaczać jedynie kiepską jakość urządzenia.

Akcesoria dodawane do zestawu znacznie poprawiają komfort używania sprzętu i przystosowywania go do różnych warunków pracy. Najważniejszymi z nich są końcówki montowane na rurę odkurzacza. Pomogą dostać się wszędzie tam, gdzie nie poradziłby sobie inny sprzęt, a poza tym mogą znacznie przyśpieszyć proces odkurzania.

Odkurzacz samochodowy z funkcją prania – czy warto?

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie do konkretnie jakiego celu zamierzamy używać odkurzacza samochodowego. Jeżeli będziemy czyścić jedynie paprochy, kurz i inne zabrudzenia sypkie, wtedy kupno klasycznego odkurzacza samochodowego powinno nam w zupełności wystarczyć.

Jeżeli często czyścimy tłuste plamy lub plamy po napojach na tapicerce lub podsufitce, wtedy warto rozważyć zakup odkurzacza z funkcją czyszczenia na morko. Sprzęty te nie są tak wydajne, jak profesjonalne odkurzacze przemysłowe dostępne na myjniach samochodowych. Warto o tym pamiętać i nie oczekiwać od tego skromnego urządzenia zbyt wiele. Mimo wszystko, do czyszczenia skromnych, niezbyt głęboko wchłoniętych plam, sprawdzą się bardzo dobrze.

Kto potrzebuje odkurzacza samochodowego?

Jeżeli posiadasz własny garaż ze swobodnym dostępem do gniazdka sieciowego i nie jeździsz regularnie w dalekie trasy, wtedy kupno odkurzacza samochodowego może okazać się niepraktycznym zakupem.

Dedykowane odkurzacze do samochodu sprawdzają się jedynie podczas regularnego wyjeżdżania w długie trasy, gdzie dostęp do garażu lub jakiegokolwiek gniazdka sieciowego będzie znacznie utrudniony lub niemożliwy.

Poza tym odkurzacze samochodowe będą idealne dla wszystkich tych, którzy nie posiadają własnego garażu i regularnie czyszczą swój pojazd. Jeżeli odkurzasz samochód raz na parę miesięcy, wtedy kupno dobrego odkurzacza samochodowego również minie się z celem, a taniej wyjdzie Ci sprzątnięcie samochodu na myjniach i specjalnych stacjach oferujących kompleksowe czyszczenie pojazdów.

Odkurzacz samochodowy - Ranking 2019

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Odkurzacz samochodowy, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Odkurzacz samochodowy. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingOdkurzacz samochodowyProducentCena
1Bosch PAS18LIBoschAktualna Cena
2Philips MiniVac FC6152/01PhilipsAktualna Cena
3Bosch Move BHN14090BoschAktualna Cena
4Clatronic AKS 832ClatronicAktualna Cena
5Black&Decker DVJ325BFBlack&DeckerAktualna Cena
Artykuł dotyczy:
  • odkurzacz samochodowy ranking
  • odkurzacz samochodowy
  • odkurzacz samochodowy ranking 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 opinie, średnia: 5,00 na 5)
Podziel się:

Odkurzacz samochodowy - Opinie i komentarze (4)

  1. Odkąd mam odkurzacz samochodowy, doskonale wiem jakie to udogodnienie. Nie muszę już korzystać z płatnych odkurzaczy. Nie mam odkurzacza z funkcją prania, o jakich tu piszecie, ale zwykły odkurzacz naprawdę wystarcza do moich potrzeb. Niewielki sprzęt, a do samodzielnego sprzątania auta dobrze się sprawdza.

  2. Dla mnie odkurzacz samochodowy to spore ułatwienie. Mogę bardzo szybko wysprzątać samochód i mogę zrobić to wszędzie. Nie muszę męczyć się pod domem z doprowadzeniem normalnego odkurzacza i nie muszę płacić za to na myjni. Co prawda często trzeba go ładować ale to jedyny minus jaki zauważam.

  3. Ja kiedyś na promocji w markecie kupiłem odkurzacz samochodowy i jestem z niego zadowolony. Dobry sprzęt za małe pieniądze. Może nie ma dużej mocy i nie jest tak dokładny jak te drogie. Na moje oczekiwania jednak wystarczy.Jak ma się mały samochód, to raczej nie potrzebny jest duży sprzęt.

Dodaj komentarz