Odkurzacz parowy

Osobom, którym zależy na doskonale czystym mieszkaniu, ale również zainteresowanym ekologicznymi rozwiązaniami w kwestii sprzątania, z pewnością można polecić dobry odkurzacz parowy. To urządzenie nie tylko do czyszczenia, ale także solidnej dezynfekcji wszelkich powierzchni, z wyjątkiem tych które są wrażliwe na gorąco. Śmiało można więc powiedzieć, że odkurzacz parowy to najbardziej uniwersalny sprzęt przeznaczony do utrzymywania porządku w domu i mieszkaniu.

Jakie może być zastosowanie odkurzacza parowego?

Odkurzaczem parowym da się wyczyścić zarówno lekko jak i mocno zabrudzone powierzchnie. Nadaje się więc zarówno do codziennych drobniejszych porządków, ale również generalnego sprzątania na przykład po remoncie, które bez takiego urządzenia byłoby o wiele trudniejsze i bardziej mozolne. Gorąca para, która tworzy się w zbiorniku z wodą oddziaływuje zmiękczająco na nawet mocno przyklejone do podłoża zabrudzenia i rozpuszcza je, dzięki czemu łatwo jest je usunąć bez użycia żadnych detergentów. Stosując dobry odkurzacz parowy można z łatwością można wysprzątać terakotę w łazience i przedpokoju, tapicerki kanap i sof w mieszkaniu oraz obicia foteli samochodowych, a także dywany, panele i parkiet czy szkło. Co więcej, doskonale nadaje się on do mycia nie tylko poziomych powierzchni, jeżeli tylko posiada specjalne dodatki.

Dzięki dobremu odkurzaczowi parowemu można się też z powierzchni pozbyć wszelkich bakterii, które zostaną zabite właśnie przez parę wodną. To szczególnie ważne jeśli podłogi muszą być całkowicie bezpieczne dla malucha, który na przykład zaczyna raczkować. Dezynfekcja sprawdzi się także w domu, w którym są zwierzęta. Co więcej, gorąca para likwiduje alergeny, takie jak roztocza czy zarodki pleśni lub grzybów. Atutem odkurzaczy parowych jest również fakt, że w przeciwieństwie do parownic, urządzenia te zasysają wytworzoną wilgoć wraz z brudem, i nie trzeba zbierać jej na przykład mopem

Najważniejsze walory odkurzaczy parowych

Przede wszystkim zapewniają one skuteczne sprzątanie, ale nie tylko takie, które zrobi wrażenie na pierwszy rzut oka. Jest to naprawdę dogłębna dezynfekcja, która pozytywnie wpłynie na zdrowie całej rodziny, nie tylko alergików. Dzięki używaniu odkurzaczy parowych, można ponadto zmniejszyć znacząco wydatki na chemię domową, jako że do czyszczenia nie potrzebujemy żadnych detergentów, ani tych używanych na podłogi ani do prania dywanów i tapicerek. Kupując dobry odkurzacz parowy przechodzimy na naprawdę ekologiczny oraz ekonomiczny tryb sprzątania. Niektóre z urządzeń wyposażone są w tryb oczyszczania powietrza z nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu zupełnie nie odczujemy braku używania pachnących produktów do mycia podłogi.

Jak już wspomniano, dzięki uniwersalności odkurzaczy parowych, jednym urządzeniem da się wyczyścić cały dom, łącznie z oknami, czyli ramami i szybami. Sprzątanie jest o wiele lżejsze, ponieważ nie trzeba szorować uporczywych zabrudzeń. Gorąca para bez problemu dotrze do trudno dostępnych miejsc, co szczególnie ważne przy osobach z silnymi alergiami czy też astmą, gdzie żadne alergeny na nie mogą być przeoczone. Czyszczenie na mokro sprawia, że nie unoszą się one też w powietrzu i nie narażają chorych na nieprzyjemny ataki kichania czy też problemy ze skórą. Cały brud zostaje wciągnięty do odkurzacza.

Jednym z ważnych atutów odkurzaczy parowych jest również fakt, że można nimi bez problemu myć podłogi, które nie powinny mieć długotrwałej styczności z wilgocią, takie jak panele czy też parkiety. Para szybko wyczyści powierzchnię zaś urządzenie wyciągnie całą wilgoć, dzięki temu podłoga bardzo szybko schnie i nie tylko nie jest narażona na zniszczenie, ale również bardzo szybko można ją ponownie użytkować. Nie ma konieczności czekania z zabawą czy spacerowaniem po domu, aż podłoga wyschnie, co jest uciążliwe zwłaszcza przy małych dzieciach i zwierzętach w zimie, kiedy to wilgotność powietrza jest wysoka.

Czym się kierować przy wyborze odkurzacza parowego?

Z pewnością warto postawić na cieszącą się dobrymi opiniami oraz zaufaniem klientów, sprawdzona markę produkującą odkurzacze. Co prawda chińskie podróbki są tańsze, jednakże to zły pomysł, ponieważ są one bardzo często również awaryjne oraz niebezpieczne w użyciu. Inwestycja w pewny sprzęt znanej firmy to najlepszy wybór. Dzięki takiemu zakupowi możemy mieć pewność solidnej konstrukcji sprzętu, który posłuży nam przez wiele lat. Przy zakupie należy sprawdzić, czy urządzenie posiada znaczek CE, gwarantujący pełne bezpieczeństwo jego stosowania. Kolejna sprawa, na którą trzeba zwrócić uwagę to wielkość pojemnika na wodę. Oczywiście im większy pojemnik, tym dłużej możemy sprzątać bez dopełniania go. W niektórych modelach problem ten rozwiązano w taki sposób, że znajdują się tam po prostu dwa pojemniki na wodę. Jeżeli chcemy za pomocą tego urządzenia czyścić nie tylko powierzchnie płaskie ale także na przykład okna, należy się upewnić, że sprzęt posiada odpowiednią gumową przystawkę do tego typu pracy.

Ranking odkurzaczy parowych 2018

Poniżej lista najlepszych produktów w kategorii odkurzacze parowe. Ten ranking jest aktualizowany codziennie i jest tworzony na podstawie danych udostępnianych przez serwis Skąpiec.pl.
Pozycja Odkurzacz parowy Producent Cena produktu
1Clatronic DR 3539 ClatronicAktualna Cena
2Dirt Devil Aqua Clean 2w1 DD302-0Dirt DevilAktualna Cena
3Karcher SC 1 1.516-300.0KarcherAktualna Cena
4Ariete Steam Mop 4164ArieteAktualna Cena
5Morphy Richards 720020Morphy RichardsAktualna Cena
Artykuł dotyczy:
  • odkurzacz parowy
  • odkurzacz parowy opinie
Podziel się:

Odkurzacz parowy - Opinie i komentarze (2)

  1. Ostatnio się przeprowadziliśmy i mamy na podłodze w większości otwartych pomieszczeń kafle. Jest to bardzo uciążliwe w sprzątaniu, szczególnie jeżeli chodzi o takie manualne oczyszczanie. Dostałam od męża taki parowy odkurzacz i teraz żadnego problemu! Można czyścić i odkurzać z przyjemnością.

  2. Ja z doświadczenia wiem też że odkurzacze parowe stacjoinarne tez sie świetnie sprawdzają. Temat jest już tak popularny, że mój optima, który stoi na moim podwórku cieszy się sporym zainteresowaniem klientów i jest rentowny., Ludzie przyjeżdzaja i sami czyszczą sobie, np.tapicerkę

Dodaj komentarz