Odkurzacz do sierści

Posiadacze kotów i psów doskonale wiedzą, że sprzątanie sierści to syzyfowa praca. Potrzebne są do tego cierpliwość oraz odpowiedni sprzęt. Jak wybrać dobry odkurzacz do sierści? Podpowiadamy, jakie parametry powinny Was w takim wypadku zainteresować.

Wydawałoby się może, że zakup odkurzacza to żadna filozofia. Idziemy do sklepu, wybieramy sprzęt, który pomoże nam utrzymać mieszkanie w czystości i problem z głowy. Tymczasem, na rynku mamy całą masę różnorodnych modeli odkurzaczy. Warto kupić dobry sprzęt, dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, zwłaszcza, jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami zwierzaka. Jak wybrać dobry odkurzacz dla właścicieli zwierząt, który skutecznie pozbędzie się sierści?

Dobry odkurzacz – dobra inwestycja

Przed wyborem odpowiedniego sprzętu powinniśmy dokładnie przeanalizować, czego od niego oczekujemy. Czy w naszym domu przeważają dywany czy gładkie podłogi? Jak dużą powierzchnię do sprzątania mamy? Czy któryś z domowników jest alergikiem? I najważniejsze: czy mamy w domu psa lub kota? Od tych czynników bardzo dużo zależy. Tym razem skupimy się na wyborze odkurzacza do domu, w którym przebywa zwierzę.

Odkurzacz dla posiadaczy psów i kotów – parametry

Jeśli wybieramy odkurzacz do domu z psem lub kotem, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka parametrów. Interesuje nas przede wszystkim:

  • Moc silnika oraz moc ssania – odkurzacz, który skutecznie ma walczyć z sierścią, powinien mieć dużą moc silnika, najlepiej powyżej 1600 W oraz odpowiednią moc ssania. Im wyższa moc, tym skuteczniejsze usuwanie sierści, zwłaszcza, jeśli mamy w domu dywany. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem będzie możliwość regulacji mocy, bowiem z gładkich podłóg znacznie łatwiej usunąć sierść. Zmniejszając moc, obniżamy zużycie energii. Im wyższa moc, tym zużycie prądu wyższe. Odkurzacz przeznaczony do usuwania sierści powinien być również wydajny. Producenci zalecają, by jego moc ssania nie była niższa niż 1/3 wydajności silnika.
  • Pojemność odkurzacza – tutaj istotne znaczenie ma wielkość powierzchni, jaką musimy posprzątać. Weźmy również pod uwagę, jak często odkurzamy. Właściciele psów i kotów pewnie znacznie częściej sięgają po odkurzacz, więc lepiej wybrać ten o większej pojemności. Jeśli jednak mamy niewielkie mieszkanie, to lepszym rozwiązaniem będzie mniejszy sprzęt. Należy bowiem pamiętać, że im większa pojemność, tym większy odkurzacz.
  • Sposób filtracji – właściwy sposób filtracji odkurzacza to niezwykle ważny czynnik. Dla posiadaczy zwierząt polecane są szczególnie filtry HEPA, dedykowane między innymi alergikom. Skutecznie zatrzymują one brud oraz zanieczyszczenia i nie pozwalają im wydostać się na zewnątrz. To bardzo ważne, jeśli w domu mamy na przykład kocią kuwetę. Jeśli chcemy skutecznie pozbywać się brudu, sierści i innych zanieczyszczeń związanych z posiadaniem zwierząt, postawmy na skuteczny, dobrej jakości filtr.

Jeśli przy okazji mamy sporą powierzchnię do sprzątania, powinniśmy wybrać stosunkowo lekki odkurzacz z długim kablem. Jeżeli mamy dzieci, zwróćmy również uwagę na głośność wybranego modelu.

Odkurzacz dla właścicieli zwierząt – końcówki

Wyposażenie, w tym zwłaszcza odpowiednie końcówki do odkurzania, powinny nas interesować szczególnie, jeśli w domu mamy futrzaka. Dobry odkurzacz do sierści powinien mieć specjalną szczotkę, która skutecznie i szybko usunie zabrudzenia. Nowoczesne urządzenia posiadają tak zwane turboszczotki, które bardzo dokładnie usuną sierść, kurz i inne zanieczyszczenia z każdej, nawet trudnej do czyszczenia, powierzchni. Dobrym rozwiązaniem są również elektroszczotki. Obie końcówki idealnie sprawdzą się w domu, w którym przebywają zwierzęta. Warto dodać, że turboszczotki (napędzane zasysanym powietrzem) działają cały czas, kiedy odkurzacz jest włączony, podczas gdy elektroszczotki (zasilane elektrycznie) można w każdej chwili wyłączyć. Jeśli nasz odkurzacz nie jest wyposażony w tego rodzaju końcówki, możemy je dokupić oddzielnie. Ważne, by na bieżąco oczyszczać je z zabrudzeń. Dzięki temu będą działały dłużej i skuteczniej.

Odkurzacz do domu z kotem lub psem – rodzaje

W ofercie znajdziemy całą masę różnorodnych modeli odkurzaczy. Jeśli posiadamy futrzaka, każdy sprzęt powinien sprostać naszym wymaganiom, pod warunkiem że spełnia powyższe kryteria. Możemy zatem wybrać tradycyjny odkurzacz workowy, ale sprawdzi się również model bezworkowy (ważne jednak, by regularnie i umiejętnie opróżniać pojemnik). Na rynku dostępne są także odkurzacze wodne: piorące i parowe. Ten drugi rodzaj szczególnie sprawdzi się w domu z psem lub kotem. Posiadacze zwierząt mogą docenić odkurzacze automatyczne, które samodzielnie sprzątają mieszkanie i na bieżąco oczyszczają je z sierści. Odpowiednio zaprogramowane odkurzą nasz dom bez naszej obecności. Jest to jednak rozwiązanie doraźne. Tego typu odkurzacze raczej nie pozbędą się wszystkich zanieczyszczeń, chyba że postawimy na bardzo dobrej jakości sprzęt. Wówczas musimy jednak sięgnąć głębiej do portfela. Przy zakupie odkurzacza automatycznego trzeba się również zastanowić, czy nasz pupil nie będzie się bał tego rodzaju urządzenia.

Reasumując, kiedy wybieramy odkurzacz do sierści, powinniśmy przede wszystkim postawić na dużą moc oraz wydajność sprzętu, odpowiedni sposób filtracji i dobrej jakości szczotkę. Wybór odkurzaczy jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy sprzęt idealny, dopasowany do własnych potrzeb.

Odkurzacz do sierści - Ranking 2018

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Odkurzacz do sierści, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Odkurzacz do sierści. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

TOP 5 Odkurzacz do sierści Producent Cena
1Zelmer ZVC425HTZelmerAktualna Cena
2Philips FC6409/01PhilipsAktualna Cena
3Zelmer ZVC335STZelmerAktualna Cena
4Leifheit Power Delta 11930LeifheitAktualna Cena
5Ariete 2772 EvolutionArieteAktualna Cena
Podziel się:

Odkurzacz do sierści - Opinie i komentarze (2)

  1. Każdy kto ma zwierzę w domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest, aby posiadać odkurzacz do sierści. Niestety nie każdy odkurzacz ma odpowiednią moc, czy końcówkę do tego, aby tą sierść zbierać. Ostatnio kupiłam Zelmera, który jest w tym zestawieniu i jestem z niego bardzo zadowolona. Doskonale zbiera wszystko z dywanu, paneli czy kanapy.

  2. do sierści najlepsze są roboty roomba – same odkurzają i jak się uprą to nie skończą sprzątania zanim nie zbiora całej sierści

Dodaj komentarz