Płyn do odkurzaczy piorących

Odkurzacz piorący zyskuje coraz większe uznanie. Pozwala utrzymać w czystości dywany i tapicerowane meble. Wybór dobrego urządzenia to jedno, warto również kupić właściwy środek, który będzie odpowiednio spełniał swoją funkcję. Jak wybrać płyn do odkurzaczy piorących? Przychodzimy z pomocą.

W ofercie znajdziemy całą gamę domowych środków do prania dywanów i tapicerki oraz płynów profesjonalnych, które mają formę wysokowydajnych koncentratów. Większość płynów do odkurzaczy piorących jest niskopieniąca i zawiera dobrej jakości chemię. Jak zatem wybrać najlepszy środek?

Jak kupić dobry płyn do odkurzaczy piorących?

Do wyboru mamy mnóstwo produktów przeznaczonych do odkurzaczy piorących, które różnią się pojemnością, ceną czy stopniem rozcieńczenia. Przede wszystkim, warto dostosować środek do własnych potrzeb. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać wybierając płyn do odkurzaczy piorących.

Co najważniejsze, każdy środek do prania dywanów czy tapicerki powinien być niskopieniący. W innym razie, piana, które będzie wydostawać się ze zbiornika może zalać turbinę odkurzacza czy uszkodzić inne, ważne elementy. Jeśli zatem zależy nam, by nasz odkurzacz piorący posłużył nam długi czas, wybierajmy płyny niskopieniące.

Drugą ważną kwestią jest skład kupowanego płynu. Lepiej wybierać łagodniejsze środki. Zbyt agresywny płyn może bowiem uszkodzić strukturę dywanu czy tapicerki, a nawet spowodować powstanie trwałych plam czy przebarwień. Nie warto zatem ryzykować, zwłaszcza że agresywne środki sprawiają, że brud szybciej ponownie przywiera do pranych powierzchni.

Kupując płyn do odkurzaczy piorących sprawdźmy jego siłę działania, czyli inaczej pH detergentu. Specjaliści przyjmują, że optymalnym rozwiązaniem jest płyn o pH ok. 11. Środek o takim pH jest bezpieczny dla tkanin.

Ostatnia istotna sprawa dotyczy formy detergentu. Najlepiej stosować środki w formie płynnej, ewentualnie proszki, z których wcześniej przygotujemy płynny roztwór. Środki w postaci stałej mogą zapychać pompkę odkurzacza lub osadzać się na elementach urządzenia i powodować rozmaite uszkodzenia. Wybierajmy produkty, które dobrze rozpuszczają się w wodzie i wlewajmy do odkurzacza wyłącznie detergenty w płynnej formie. W ten sposób unikniemy również nieestetycznych zacieków.

W ofercie pojawia się coraz więcej naturalnych środków przyjaznych środowisku, ulegających biodegradacji. Warto zwrócić na nie uwagę. Skutecznie usuwają brud i trudne zanieczyszczenia, a przy tym nie wpływają negatywnie na środowisko. Tego rodzaju detergenty nie zawierają między innymi wybielaczy czy środków rozjaśniających. Takie płyny powinny zainteresować zwłaszcza osoby, które mają dzieci lub zwierzęta. Zbyt agresywna chemia mogłaby im bowiem zaszkodzić.

Wybór dobrego płynu do odkurzaczy piorących to wcale nie taka prosta sprawa. Oferta obejmuje rozmaite środki, które między innymi skutecznie usuwają zaschnięte, trwałe zabrudzenia, błyskawicznie wysychają czy eliminują brzydkie zapachy. Musimy dobrze zastanowić się, czego od produktu oczekujemy.

Ile kosztuje dobry płyn do odkurzaczy piorących?

Całkiem przyzwoity płyn do odkurzaczy piorących kupimy już za kilka-, kilkanaście złotych. Za lepszy produkt, bardziej wydajny i skuteczny musimy zapłacić mniej więcej 30-50 złotych. Na rynku spotkamy również profesjonalne detergenty w znacznie wyższych cenach.

Podziel się:

Dodaj komentarz