Odkurzacz pionowy

Sprzątanie domu, nie musi wiązać się z koniecznością przenoszenia ciężkiego odkurzacza. Nowoczesnym rozwiązaniem, które zdobywa popularność w polskich domach jest odkurzacz pionowy. Kojarzą się one z amerykańskimi filmami – ten rodzaj odkurzaczy zdobył popularność na zachodzie znacznie wcześniej niż w Polsce.

Odkurzacz pionowy czy tradycyjny?

Odkurzacze pionowe mają wiele zalet w stosunku do standardowych modeli. Po pierwsze, zajmują one bardzo mało miejsca i są znacznie lżejsze. Podczas sprzątania z użyciem takiego odkurzacza, nie trzeba martwić się o przewód – zwykle są one wyposażone w akumulator. Podczas odkurzania nie schylamy się, co wpływa korzystnie na kręgosłup. Ich cena jest także stosunkowo niska – w cenie około 400 zł, znajdziesz dobry odkurzacz pionowy, który będzie cichy i niezawodny.

Odkurzacze tradycyjne mają zwykle mocniejszy silnik od odkurzacza pionowego i większe worki. W większości domów, znacznie bardziej liczy się lekkość odkurzacza oraz wygoda z korzystania.

Odkurzacz pionowy bezworkowy

Większość odkurzaczy pionowych, to modele bezworkowe, w których kurz odkłada się w niewielkim pojemniku. Dzięki temu rozwiązaniu, nie musimy tracić pieniędzy na zakupów worków. Pojemnik w odkurzaczach bezworkowych jest zwykle przezroczysty, dzięki czemu łatwo można zobaczyć, jaki jest poziom zanieczyszczeń. Niektóre modele oferują nawet wyświetlacz LCD, który wskazuje poziom zapełnienia pojemnika i pojemność akumulatora.

Ranking odkurzaczy pionowych bezworkowych

Pozycja Odkurzacz pionowy bezworkowy Producent Cena
1Bosch BCH6ZOOOBoschAktualna Cena
2Dyson V6 FluffyDysonAktualna Cena
3Bissell 17132 CrosswaveBissellAktualna Cena
4Tefal TY8875Aktualna Cena
5Dyson V8 AbsoluteDysonAktualna Cena

W ofercie producentów, znajdziemy także odkurzacze z tradycyjnymi workami – wybór należy do użytkownika.

Odkurzacz pionowy do paneli i parkietu

Dobry odkurzacz pionowy jest wyposażony w szereg końcówek, które umożliwiają usuwanie zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Wykorzystuje się je także, do mycia paneli i parkietu. Końcówki umożliwiają między innymi zbieranie okruchów z twardej powierzchni, oraz mycie z użyciem wody bez ryzyka nadmiernego zawilgocenia drewna. Używając odkurzacza pionowego do paneli, unikasz konieczności wstępnego odkurzania paneli, przed właściwym myciem.

Odkurzacz pionowy do dywanów

Najlepszy odkurzacz pionowy do dywanów, powinien posiadać końcówki, które zbierają kurz i włosy. Zalety odkurzacza pionowego do dywanów docenimy w pełni wtedy, gdy będziemy chcieli utrzymać je zawsze w idealnym porządku. Odkurzacz z akumulatorem jest zawsze gotowy do pracy, bez konieczności podłączania go do kontaktu. Można go stosować zarówno zamiast standardowego odkurzacza, jak i jako jego uzupełnienie.

Odkurzacz pionowy z filtrem wodnym

Alergicy, oraz osoby, które chcą, by w domu było wyjątkowo czysto, mogą zastanowić się nad zakupem odkurzacza wyposażonego w filtr HEPA lub standardowy filtr wodny. Filtr wodny wpływa na to, że zanieczyszczenia z podłogi nie wydostają się na zewnątrz odkurzacza i są zatapiane w cieczy.

Odkurzacz pionowy – jakie zasilanie?

Odkurzacze pionowe prawie zawsze posiadają wbudowany akumulator, jednak jego pojemność, różni się między poszczególnymi modelami. Jego pojemność to zwykle kompromis, między wagą całego urządzenia, a czasem działania na jednym ładowaniu. Warto wybrać model, którego akumulator pozwala na przynajmniej pół godziny odkurzania.

Dobrym rozwiązaniem są także odkurzacze, wyposażone jednocześnie w akumulator, oraz długi przewód. Pozwala to na dłuższe odkurzanie, bez konieczności podłączania odkurzacza do ładowania. Pamiętaj także, że nawet najlepszy odkurzacz pionowy działa wolniej, gdy korzystasz z wyższych obrotów silnika. Odkurzacze o większej mocy i większej pojemności akumulatorów, są zwykle droższe, ale jednocześnie, pozwalają na szybsze uporanie się z zabrudzeniami.

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia

Obecnie większość modeli odkurzaczy pionowych, posiada funkcję mycia. Między trybami można przełączyć się, za pomocą jednego przycisku. W kuchni przydaje się także opcja zbierania wody. Funkcję mycia, można zrealizować za pomocą większej ilości końcówek, takich, jak gąbki czy elementy z mikrofibry. Niektóre, nowoczesne odkurzacze pionowe, posiadają także opcję czyszczenia z użyciem pary. Pozwala ona na bardzo dokładne usunięcie zanieczyszczeń bez używania detergentów.

Ranking odkurzaczy pionowych 2018

Poniżej proponujemy najlepsze produkty w odkurzaczy pionowych. Ranking jest aktualizowany codziennie i jest tworzony na podstawie danych udostępnianych przez serwis Skąpiec.pl.
Pozycja Odkurzacz pionowy Producent Cena produktu
1Bosch BCH6ZOOOBoschAktualna Cena
2Dyson V6 FluffyDysonAktualna Cena
3Bissell 17132 CrosswaveBissellAktualna Cena
4Tefal TY8875Aktualna Cena
5Dyson V8 AbsoluteDysonAktualna Cena
Artykuł dotyczy:
  • odkurzacz pionowy ranking
  • ranking odkurzaczy pionowych
  • odkurzacze pionowe ranking
  • odkurzacz pionowy
Podziel się:

Odkurzacz pionowy - Opinie i komentarze (3)

  1. Ostatnio bardzo często myślę o zakupie takiego odkurzacza, wydaje mi się, że w moim domu sprawdziłby się naprawdę idealnie. Nie dość, że mam mało miejsca w mieszkaniu to jeszcze taki odkurzacz myślę, że idealnie sprawdzałby się do odkurzania wielu kątów i trudno dostępnych miejsc. Teraz czas wybrać tylko odpowiednią firmę.. 🙂

    1. Ja mogę od siebie polecić Dirt Devil Cavaliera 🙂 Wzięliśmy do mieszkania z narzeczonym i nawet jemu się zachciało zasuwać z odkurzaniem 😀

Dodaj komentarz