Jaki Odkurzacz Dyson najlepszy - Ranking i Opinie

Marka Dyson jest obecnie liderem wśród producentów odkurzaczy pionowych. Jej produkty są synonimem wysokiej jakości i gwarancją skuteczności. Firma oferuje bardzo bogaty wybór różnorodnych modeli. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy odkurzacz Dyson. Wśród jakich modeli możemy wybierać, jakie mają opcje, akcesoria, zastosowania.

Odkurzacz to niezbędne wyposażenie każdego domu. Jeżeli zależy nam na ty, by sprzątanie było efektywne, skuteczne, a przy okazji wygodne, powinniśmy dobrze przeanalizować dostępną ofertę. Do wyboru mamy różne rodzaje odkurzaczy: tradycyjne, pionowe, ręczne, workowe, bezworkowe, automatyczne czy centralne. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych modeli. Niekwestionowanym liderem w tym zakresie jest obecnie marka Dyson, która słynie głównie z produkcji odkurzaczy pionowych. W jej ofercie znajdziemy również modele przewodowe. Dowiedzmy się, co konkretnie proponuje nam Dyson.

Marka Dyson – lider wśród producentów AGD

Dyson ma w swojej ofercie różnego rodzaju produkty – do pielęgnacji włosów, oczyszczania powietrza i sprzątania. Szczególnie ta ostatnia grupa podbija obecnie serca użytkowników. Urządzenia tej marki wyróżniają się wyjątkową wydajnością, a także energooszczędnością.

W ofercie firmy Dyson znajdziemy różne modele odkurzaczy, głównie bezprzewodowe. Podczas wyboru najlepszego odkurzacza Dyson należy zwrócić uwagę, przede wszystkim, na moc urządzenia. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli mamy dużą powierzchnię do sprzątania. Większa moc przyda się również w przypadku dużej liczby dywanów. Im większa moc, tym lepsza wydajność i efektywniejsza praca. W zależności od modelu odkurzacze Dyson oferują moc na poziomie od 1200 W do nawet 2700 W. Obok mocy odkurzacza niezwykle ważna jest także siła ssania. Od niej bowiem zależy faktyczna wydajność urządzenia. Różnice w sile ssania mogą być ogromne. Najsłabsze modele oferują siłę na poziomie 9 W, a najlepsze 500 W.

Dobry odkurzacz Dyson cechuje się również cichą pracą, co przekłada się na komfort sprzątania. Warto podkreślić, że maksymalny dopuszczalny poziom hałasu odkurzacza nie powinien przekroczyć 85 dB. Dodajmy, że sprzęt marki Dyson wyposażony jest najczęściej w wysokiej jakości, dodatkowe akcesoria, między innymi specjalną elektroszczotkę, która skutecznie usunie wszelkie zanieczyszczenia, na przykład sierść zwierząt. Sprawdźmy, co konkretnie oferuje nam marka Dyson.

Odkurzacz Dyson V7

Odkurzacz Dyson V7 to model bezprzewodowy, wyposażony w nowoczesną technologię cyklonową – 2 Tier Radial. Zapewnia dużą moc ssania na dywanach oraz twardych podłogach – 100 AW. Może pracować bez przerwy przez około 30 minut (przy użyciu elektroszczotki ten czas wynosi 20 minut). Czas ładowania urządzenia wynosi 3,5 godziny. Pojemnik na zanieczyszczenia ma pojemność 0,54 litra. Można go bardzo łatwo oczyścić. Wystarczy jeden ruch, by pozbyć się zanieczyszczeń.

Odkurzacz Dyson V7 wyposażony jest w zmywalny filtr oraz dwie przydatne końcówki:

  • Końcówka Combi – to dwa akcesoria w jednym: wąska twarda ssawka i ssawka zakończona miękkim włosiem do sprzątania na przykład kurzu z mebli.
  • Końcówka szczelinowa – do precyzyjnego sprzątania trudno dostępnych, wąskich przestrzeni.

Model ten jest lekki (2,3 kilograma). Można nim bez problemu czyścić powierzchnie na wysokości. Jednym kliknięciem zmienia się w odkurzacz ręczny. Posiada dwa tryby mocy.

RankingFotoDyson V7Cena

Dyson V7 cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Można go spotkać w wielu rankingach. Jego cena aktualnie waha się od 1100 do 1300 złotych.

Odkurzacz Dyson V8

Kolejny bezprzewodowy model z kolekcji Dyson – V8 – oferuje bardzo dużą moc ssania zarówno na podłogach twardych, jak i dywanach. Napędza go specjalny silnik obracający się z prędkością 111,000 obrotów na minutę. Po pełnym naładowaniu (3,5 godziny) czas pracy wynosi maksymalnie 40 minut. To sprzęt 2w1. Można go używać jako odkurzacz pionowy i ręczny.

Urządzenie to wyróżnia się wysoką jakością i ciekawym designem. Model ten wyposażony jest w innowacyjną technologię Tier Radial Cyclone. Podczas pracy maszyna wychwytuje najmniejsze drobinki kurzu. Sposób poruszania tego odkurzacza oparty jest na kuli. Gwarantuje to pełną swobodę obsługi sprzętu. W zestawie znajduje się nowoczesna elektroszczotka, dzięki której szybko i sprawnie usuniemy włosy czy sierść z dywanów.

Dyson V8 posiada końcówki z nylonowym włosiem, które bardzo skutecznie usuwają wszelkie, nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Włókna węglowe wychwytują natomiast kurz z twardych podłóg, bez ich rysowania. Model ten wyposażony jest w filtr HEPA, który bardzo skutecznie wyłapuje alergeny, bakterie i roztocza. To idealny wybór między innymi jako odkurzacz dla alergików. Odkurzacz waży 2,6 kilograma, a pojemność zbiornika wynosi 0,54 litra. Jak każdy zbiornik Dyson również i ten można opróżnić w bardzo szybki, higieniczny sposób, nie brudząc przy tym rąk.

RankingFotoDyson V8Cena

Dyson V8 kupimy za około 2000 złotych. Dodajmy, że w ofercie dostępne są różne modele V8 – starsze i nowsze, między innymi Dyson V8 Absolute czy Dyson V8 Total Clean.

Odkurzacz Dyson Cyclone V10

Na uwagę zasługuje również Dyson Cyclone V10. Ten bezprzewodowy model zapewnia moc ssania odkurzacza przewodowego oraz 40% większy pojemnik. Producent chwali się, że urządzenie to posiada największą siłę ssania ze wszystkich bezprzewodowych odkurzaczy dostępnych na rynku. Nie bez powodu Dyson V10 występuje niemal w każdym rankingu najlepszych odkurzaczy, nierzadko na pierwszych pozycjach.

Innwacyjna technologia cyklonu, w którą wyposażono ten model, wychwytuje cząsteczki wielkości nawet 0,3 mikrona. Oznacza to, że Dyson Cyclone V10 może pochwalić się bardzo zaawansowaną filtracją. Wychwytuje 99,97% cząsteczek kurzu, a także roztocza i bakterie. Urządzenie zasilane jest litowo-jonową baterią. Całość waży 2,68 kilograma. Pojemność zbiornika wynosi 0,76 litra.

Odkurzacz ten zostały wyposażony w elektroszczotkę Direct Drive do dywanów oraz Soft Roller do twardych podłóg. W zestawie znajdziemy nawet 6 dodatkowych akcesoriów, które skutecznie usuną zabrudzenia z różnych powierzchni. Dyson Cyclone V10 pracuje przez 60 minut bez utraty mocy. Pełne ładowanie trwa 3 i pół godziny. Może funkcjonować jako model pionowy oraz jako odkurzacz ręczny.

RankingFotoDyson V10Cena

Użytkownicy chwalą szczególnie cichą pracę urządzenia. Wszystko dzięki aerodynamicznej obudowie silnika. Dyson V10 kupimy za około 2200 zlotych. Znajdziemy różne jego wersje.

Odkurzacz Dyson V11

Marka Dyson nie spoczywa na laurach i co jakiś czas wprowadza na rynek coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Najnowsze modele znajdziemy obecnie pod nazwą V11. Mogą się one pochwalić największą mocą ssania wśród odkurzaczy bezprzewodowych. Inteligentnie optymalizują czas pracy, dopasowują moc ssania do podłóg twardych i dywanów (system DLS). Wyposażone są w 6-warstwowy system filtracji, który wychwytuje 99,99% kurzu, alergenów i bakterii. Model V11 pracuje nawet do 120 minut bez przerwy (w trybie Eco). Posiada 3 tryby mocy.

Nowoczesny silnik Dyson Hyperdymium obraca się z prędkością do 125 000 obrotów na minutę. Modele V11 wyposażone są w ekran LCD, który wyświetla pozostały czas pracy oraz aktualne informacje (tryb mocy czy powiadomienie o konserwacji filtra). Dyson V11 jest niezwykle prosty w obsłudze i zapewnia skuteczne, komfortowe sprzątanie. Wyższa jakość idzie jednak w parze z wyższą ceną. Modele w tej serii kosztują około 3000 złotych.

RankingFotoDyson V11Cena

Odkurzacz Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

Warto podkreślić, że marka Dyson ma w swojej ofercie również tradycyjne odkurzacze przewodowe. Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 oferuje moc na poziomie 700 W. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z różnego rodzaju podłóg i dywanów. Urządzenie wyposażone jest w technologię cyklonów Dyson Cinetic, która wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Nie posiada żadnych filtrów do czyszczenia czy wymieniania.

Model ten zasilany jest sieciowo. Posiada długi kabel, który zapewnia około 10-metrowy zasięg pracy. Urządzenie wyposażone jest w głowicę czyszczącą Dyson Pneumatic, która dopasowuje moc ssania do rodzaju powierzchni. W zestawie znajdują się dodatkowe szczotki, w tym elektroszczotka.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 posiada zbiornik o sporej pojemności – 0,8 litra. Aspekt ten chwali wielu użytkowników. Podkreślają również niewielki poziom hałasu. Dodajmy, że odkurzacz waży 7,88 kilograma. To odkurzacz bezworkowy. Kupimy go za około 2200 złotych.

Artykuł dotyczy:
  • dyson odkurzacz przewodowy
  • dyson porównanie modeli
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 opinie, średnia: 3,79 na 5)
Podziel się:

Dodaj komentarz