Jaki Odkurzacz bezworkowy najlepszy - Ranking i Opinie

Odkurzacze bezworkowe maja wiele zalet w porównaniu do zwykłych odkurzaczy, dlatego coraz częściej można je znaleźć na sklepowych półkach. Generują one mniej kurzu niż standardowe modele, są proste w użyciu i trwałe. Odkurzacze bezworkowe zasysają powietrze tak jak standardowe modele. Magia dzieje się w komorze odkurzacza – powietrze wprawiane jest w ruch wirowy i następnie zanieczyszczenia osiadają w specjalnym pojemniku. Jego zawartość można następnie przesypać do pojemnika na śmieci. W artykule odpowiadamy na pytanie jak wybrać najlepszy odkurzacz bezworkowy.

Odkurzacz bezworkowy czy workowy?

Dobre odkurzacze bezworkowe są wskazane przede wszystkim dla osób z problemem alergii. Brak worka wiąże się z tym, że do powietrza w odkurzanym pomieszczeniu dostaje się znacznie mniej kurzu. W standardowych odkurzaczach, siła ssania znacznie maleje, gdy worek jest napełniony, natomiast w odkurzaczu bezworkowym, jest zawsze taka sama. Bardzo przydatną opcją w odkurzaczu bezworkowym jest filtr wodny, pozwalający na dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Nawet najlepsze odkurzacze bezworkowe, są dość ciężkie i mają pokaźne rozmiary. O ile obsługa odkurzacza z workami, wymaga jedynie regularnej wymiany filtrów, o tyle w odkurzaczu bezworkowym, konieczne będzie mycie odkurzacza za każdym razem, gdy skończymy sprzątanie. Ma to także korzystny wymiar – śmieci są od razu usuwane z pojemnika.

Odkurzacz bezworkowy z filtrem HEPA

Odkurzacze bezworkowe z filtrem HEPA oferują najdokładniejsze usuwanie z pomieszczenia szkodliwych substancji. Dzięki filtrowi HEPA, odkurzacz radzi sobie nie tylko z kurzem, ale także z wirusami, bakteriami i grzybami. To szczególnie ważne dla osób ze skłonnościami do alergii. Niektóre modele posiadają więcej niż jeden filtr HEPA, aby zapewnić najwyższą jakość filtracji. W sieci można znaleźć opinie na temat tego, jak poszczególne odkurzacze radzą sobie na różnych powierzchniach i jak dużo kurzu dostaje się do powietrza, podczas ich używania.

RankingOdkurzacz bezworkowy z filtrem HEPAProducentCena

Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

Odkurzacze tego typu są często mylone z odkurzaczami piorącymi. Urządzenie ma w środku filtr z wodą o pojemności kilku litrów, w którym zatapiane są cząsteczki zanieczyszczeń. Po odkurzeniu pomieszczenia, należy wylać zawartość pojemnika i wyczyścić go. Odkurzacze bezworkowe z filtrem wodnym, zapewniają najwyższy poziom usuwania zanieczyszczeń, jednak są dość ciężkie i duże.

RankingOdkurzacz bezworkowy z filtrem wodnymProducentCena
1Hyundai VC5750HyundaiAktualna Cena
2MPM MOD-22 ViraMPMAktualna Cena
3MPM Bora 2400 MOD-47MPMAktualna Cena
4MPM MOD-30MPMAktualna Cena
5MPM MOD-41MPMAktualna Cena
Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym

Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym Hyundai VC5750

➾Szczegóły TOP1: Hyundai VC5750

Odkurzacz bezworkowy do 300 – 400 zł

Tanie odkurzacze bezworkowe różnią się od droższych modeli przede wszystkim niższą sprawnością energetyczną. W wielu przypadkach bardziej opłaca się zakup odkurzacza nieco droższego, ale o wyższej wydajności.

Parametrem, który nie ma większego znaczenia, jest siła ssania opisana przez producenta. Często ta wartość jest zawyżana i nie odzwierciedla, jak dobrze odkurzacz radzi sobie z kurzem i brudem. Znacznie ważniejsza jest duża pojemność worka (przynajmniej 1.5 – 2 litry), która pozwoli na odkurzenie całego domu, bez konieczności usuwania zanieczyszczeń. Do niewielkiej kawalerki, dobrym wyborem będzie odkurzacz z mniejszym workiem, o pojemności około 1 litra. Ciekawą opcją, w którą są wyposażone nawet tańsze urządzenia, jest możliwość założenia worka i korzystania z odkurzacza bezworkowego w standardowy sposób.

RankingOdkurzacz bezworkowy za 300 - 400 złProducentCena

Warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonany jest odkurzacz bezworkowy – jeśli jest to delikatny plastik, odkurzacz będzie bardziej narażony na uszkodzenia.

W tanich odkurzaczach bezworkowych, powinna się znaleźć także opcja regulacji pracy silnika. Przydatną opcją są kółka pokryte gumą, które nie będą rysowały podłogi, możliwość korzystania z turboszczotek (usuwających włosy oraz sierść z dywanów), oraz wyposażenie odkurzacza w filtr zmywalny. Ten ostatni różni się od zwykłego filtra w odkurzaczu bezworkowym tym, że można go płukać raz na jakiś czas, a nie po każdym użyciu.

Odkurzacz bezworkowy do 500 – 600 zł

Odkurzacze w nieco wyższej cenie, różnią się od najtańszego sprzętu, przede wszystkim niskim poborem prądu i zachowaniem wysokiej mocy. Sprzęt takich producentów, jak Philips, Bosh, Electrolux czy Samsung, zwykle oferuje szereg interesujących dodatków i końcówki, pozwalające dotrzeć do każdego zakamarka.

Odkurzacze bezworkowe w cenie 500 – 600 złotych oferują zwykle filtr Hepa. Ich konstrukcja jest także znacznie lepiej pomyślana niż najtańszych modeli – oferują na przykład regulację obrotów silnika na rurze odkurzacza czy też zamontowanie na rurze dodatkowych końcówek. Takie drobiazgi sprawiają, że korzystanie jest znacznie przyjemniejsze. Bardzo ważną kwestią jest szczelność odkurzacza – warto dopłacić kilkadziesiąt złotych i wybrać lepszy model po to, by mieć pewność, że odkurzacz będzie szczelny przez wiele lat.

RankingOdkurzacz bezworkowy za 500 - 600 złProducentCena

Wśród odkurzaczy bezworkowych znajdziemy także niewielkie modele zasilane akumulatorem. Dzięki nim można odkurzyć na przykład wnętrze samochodu i inne miejsca, w których użycie standardowego, dużego odkurzacza prowadzi do problemów.

Artykuł dotyczy:
 • ranking odkurzaczy bezworkowych
 • odkurzacze bezworkowe ranking
 • ranking odkurzaczy
 • odkurzacz bezworkowy ranking
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 opinie, średnia: 5,00 na 5)
Podziel się:

Odkurzacz bezworkowy - Opinie i komentarze (15)

 1. Kiedyś myślałam, że odkurzacz bezworkowy to duża trudność, szczególnie przy czyszczeniu. Ostatnio jednak dostałam taki w prezencie i zdecydowanie polecam. Naprawdę taki odkurzacz jest bardzo fajny, z łatwością się go czyści 🙂 My mamy Philipsa i to naprawdę bardzo dobry odkurzacz, w dobrej cenie.

 2. Zawsze w domu miałam odkurzacz na wymienne worki. Teraz musiałam kupić nowy i wybór padł na odkurzacz bezworkowy firmy Samsung. Na razie dopiero go testuję, ale jestem już zadowolona. To też spora oszczędność, a wymiana jest bardzo prosta.

 3. Dla mnie odkurzacz bezworkowy to dobry sprzęt. Co prawda trzeba się martwić o jego czyszczenie, ale przynajmniej nie zużywa się tak dużej ilości worków. My wybraliśmy Philipsa, mamy już dość stary model, ale to dobra marka. Dużo sprzętów mamy z tej firmy i sobie je chwalimy. W przypadku odkurzacza nie jest inaczej.

 4. worki to była kiedyś trgedia i potem mieszkamy z tym kurzem w workua do mojego modelu przestali robic, ja mam teraz roomba jest łatwiej i nie ma z tym problemu

  1. zgadzam się. u mnie też jeździ roomba i to mega wygoda, my mamy 980 i trzeba ten brud wyrzucić co jakiś czas, wiadomo, ale podobno jest nowy model roomby który sam opróżnia pojemnik na brud 🙂

 5. Roomba i7+ z bazą clean. mam kawalerkę, roomba sobie sama jeździ, ja tylko co kilka dni wyrzucam śmieci i nic mnie więcej nie obchodzi. 🙂

 6. Nie musi być bezworkowy, żeby się sprawdzał w mieszkaniu. Mój ZILAN ZLN 8471 niby workowy i mniej znany na rynku robi dużo lepszą robote niz wszystkie które mamy na hotelu. Elegancko można złapać, podnieść, przeniesc z punktu w punkt a no i cena 169 zł kosmos

Dodaj komentarz