Jaki Odkurzacz Zelmer najlepszy - Ranking i Opinie

Wybór nowego odkurzacza, który sprawdzi się w każdych domowych warunkach, wcale nie jest łatwą sprawą. Odkurzacze firmy Zelmer pozytywnie wyróżniają się wśród konkurentów, świetnie dając sobie radę ze wszystkimi zabrudzeniami. Wszystkie modele odkurzaczy tego producenta są bardzo dopracowane – dotyczy to zarówno tradycyjnych urządzeń, jak też wielofunkcyjnych. Te ostatnie posiadają zaawansowane możliwości, jeszcze do niedawna dostępne wyłącznie w sprzętach z najwyższej półki. Klienci cenią sobie tę markę za bardzo dobry stosunek jakości do ceny – odkurzacze Zelmera nie są przesadnie drogie, a charakteryzują się dużą siłą ssania, niskim poborem prądu oraz długą żywotnością. To, co jest ważne dla kupujących, to możliwość dopasowania sprzętu do swoich potrzeb. Każda seria posiada kilka modeli różniących się akcesoriami czy dostępnymi funkcjami, dzięki czemu każdy może sobie dobrać odkurzacz do swoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Odkurzacz Zelmer workowy

Odkurzacze workowe Zelmera to klasyka wśród tego typu produktów. Wśród konkurentów wyróżniają się wysoką wydajnością i jakością wykonania, a także niskim poborem energii, co obniża koszty użytkowania sprzętu. Zależnie od modelu są wyposażone albo w standardowe, papierowe worki, albo w worki typu Safbag z aktywnym węglem lub nanosrebrem. W części modeli zostały też zastosowane doskonale pochłaniające zabrudzenia filtry HEPA, systemy parkowania czy turboszczotki, a także inne przydatne dla użytkowników funkcje. Wszystkie odkurzacze workowe Zelmer są obecnie sprzedawane z 48-miesięczną gwarancją, tak długi okres najlepiej świadczy o ich wysokiej jakości i niezawodności.

Poniżej przedstawiamy popularne serie odkurzaczy workowych firmy Zelmer.

Odkurzacz Zelmer Jupiter

Seria Jupiter to jedne z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych odkurzaczy firmy Zelmer. Klasyczny kształt i niezawodna, sprawdzona przez tysiące użytkowników konstrukcja do dnia dzisiejszego cieszy się dużym zainteresowaniem. Ten wszechstronny sprzęt świetnie się nadaje do odkurzania dużych powierzchni, a także sprawdzi się przy sprzątaniu mieszkań i domów. Poszczególne modele z tej serii mają różne parametry. Standardem w większości z nich jest zaawansowany system filtracji, oparty o wysokiej jakości filtry HEPA H13, a także elektroniczna regulacja mocy i wytrzymały, elastyczny wąż ze wzmocnieniem z jedwabnych nici. Właściciele zwierząt z pewnością ucieszą się z turboszczotek, a wygodę użytkowania zapewni worek o dużej pojemności i bardzo praktyczny, schowany w obudowie schowek na akcesoria. Odkurzacze z tej rodziny zostały też wyposażone we wskaźnik napełnienia worka, co ułatwia jego wymianę we właściwym czasie.

Odkurzacz Zelmer Odyssey

Odkurzacze z serii Odyssey to jedne z najbardziej kompaktowych modeli firmy Zelmer. Ze względu na małe gabaryty i wagę świetnie sprawdzają się w niewielkich mieszkaniach, ale bez problemów poradzą sobie też w większych wnętrzach. Bardzo charakterystyczne są ich duże w stosunku do reszty obudowy koła – dzięki temu łatwo można je przesuwać po podłodze, a miękkie końcówki chronią przed zarysowaniami. Podobnie jak w Jupiterach, w większości modeli Odyssey na wyposażeniu znajduje się filtr HEPA 13 ( lub opcjonalnie EPA 11 ), wytrzymały wąż Flexi oraz schowek na akcesoria. W celu oszczędności miejsca producent zastosował bardzo praktyczny system parkowania, ułatwiający przechowywanie. Worki o pojemności 3,5 litra nie wymagają częstej wymiany, a długi 6-metrowy przewód pozwoli bez problemów dotrzeć w każdy zakamarek mieszkania.

Odkurzacz Zelmer Syrius

Niewielkie rozmiary posiadają również odkurzacze z serii Syrius. Filtr HEPA 13, który posiadają, jest bardzo skuteczną barierą dla wszelkich zanieczyszczeń, dokładnie usuwa kurz, bakterie, wirusy i roztocza. Funkcjonalność modeli z tej serii podnosi duży zestaw akcesoriów, w standardowym wyposażeniu znajdują się 3-funkcyjna szczotka do parkietu i innych delikatnych powierzchni, elektroszczotka, szczotka mała oraz trzy rodzaje ssawek. Wysoka moc silnika zapewnia dużą skuteczność odkurzania, a długi na 6 metrów przewód zasilający to elastyczność i dostęp do wszystkich miejsc we wnętrzu. Bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu są dwie funkcje, a mianowicie Autostart oraz One-touch Navi System. Pierwsza z nich ułatwia szybki powrót do pracy – po umieszczeniu rury na uchwycie urządzenie zostaje wyłączone, a po podniesieniu włącza się ponownie. Dzięki drugiej można sterować funkcjami odkurzacza bez potrzeby schylania się – używa się do tego celu mechanizmu wbudowanego w rękojeść węża.

Odkurzacz pionowy Zelmer

Odkurzacze pionowe firmy Zelmer to świetne rozwiązanie, sprawdzające się zarówno w małych jak i dużych wnętrzach. Dzięki niewielkiej, kompaktowej konstrukcji bardzo łatwo za ich pomocą sprzątać różnego rodzaju zakamarki czy trudno dostępne powierzchnie. Ograniczeniem nie jest także dostęp do sieci elektrycznej. Wbudowane akumulatory pozwalają na długi czas pracy i pełną mobilność, a dodatkowo w trakcie odkurzania pod nogami nie plącze się kabel zasilający. Bardzo praktycznie w takich modelach odkurzaczy została też rozwiązana kwestia zbierania wessanego kurzu i śmieci. W przeciwieństwie do klasycznych rozwiązań w odkurzaczach pionowych są one zbierane w specjalnych pojemnikach, które po napełnieniu wystarczy opróżnić i ewentualnie umyć. Brak konieczności używania worków to także brak kosztów związanych z koniecznością ich wymiany.

Odkurzacz bezprzewodowy Zelmer Cito One

Seria City One to nowoczesne odkurzacze pionowe firmy Zelmer. Są bardzo wygodne i praktyczne, dzięki czemu można za ich pomocą kompleksowo dbać o czystość w domu. Wbudowane akumulatory umożliwiają ciągłą pracę aż do 19 minut, natomiast proces pełnego ładowania zajmuje 5 godzin. W codziennej obsłudze bardzo przydatny jest wskaźnik naładowania baterii LED, a także składana rączka ułatwiająca przechowywanie. Modele z serii City One wyposażone są w zmywalny filtr EPA E10, bardzo dobrze zatrzymujący większość bakterii, roztoczy i pyłków. Posiadają także skuteczną na każdym rodzaju podłóg elektroszczotkę oraz pojemnik cyklonowy o pojemności 0,5 litra.

Odkurzacze wielofunkcyjne firmy Zelmer

Drugą grupę odkurzaczy Zelmera stanowią nowoczesne, zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne. Oprócz klasycznego odkurzania, z którym sobie świetnie radzą, posiadają również inne, bardzo przydatne przy codziennym sprzątaniu funkcje. Nie jest im straszne błoto pozostawione przez dzieci na podłodze, zbiorą rozlaną wodę i poradzą sobie z wypraniem tapicerki. Dzięki mocnym, a jednocześnie wydajnym silnikom i wielu akcesoriom znajdującym się w zestawie, można je wykorzystywać praktycznie w każdej sytuacji.

Obecnie Zelmer oferuje dwie główne linie odkurzaczy wielofunkcyjnych:

Odkurzacz Zelmer Aquawelt

Nie bez podstawy producent nazwał odkurzacze z serii Aquawelt królami porządków. Mogą one myć, prać, odkurzać i zbierać wodę, a wszystko to zrobią szybko i sprawnie. Urządzenia te posiadają możliwość używania tradycyjnych wymiennych worków lub filtra wodnego. To drugie rozwiązanie jest tańsze w eksploatacji, bo nie trzeba się martwić o kupowanie worków, a także zapewnia większą czystość. Za jakość oczyszczania odpowiada także zmywalny filtr EPA, standardowo znajdujący się w każdym modelu. Odkurzacze serii Aquawelt posiadają szeroki zestaw akcesoriów, umożliwiający skuteczne czyszczenie różnych powierzchni. Standardowo na wyposażeniu znajduje się ssawka do odkurzania materacy, wyjątkowo skuteczna turboszczotka oraz ssawki do prania dywanów i zbierania wody z płytek. Komfort użytkowania podnosi długi kabel zasilający, zapewniający aż 10 metrów zasięgu, praktyczny schowek na akcesoria oraz elektroniczna regulacja mocy.

Odkurzacz Zelmer Aquos

Odkurzacze Aquos to skromniejsi bracia bardzo popularnej wśród klientów serii Aquawelt. Ich gabaryty są bardzo podobne, różnią się jednak kształtem obudowy i zakresem funkcjonalności. Odkurzacze Aquos standardowo są wyposażone w zmywalny filtr EPA, a także pozwalają na używanie tradycyjnych worków lub filtra wodnego. Posiadają jednak nieco mniejszą moc, a dodatkowo producent zrezygnował z możliwości jej elektronicznej regulacji. Można w nich używać szczotek do parkietu oraz ssawek do zbierania wody, natomiast nie posiadają funkcji prania oraz turboszczotki.

Jaki odkurzacz Zelmer wybrać?

Jeśli ktoś szuka odkurzacza firmy Zelmer, posiadającego możliwość prania tapicerki, dywanów i wykładzin, to idealnie w tej roli sprawdzą się modele z serii Aquawelt. Posiadają one dwie specjalnie przystosowane do mycia ssawki, jedną do większych powierzchni i drugą do niewielkich zabrudzeń.

Pracę w trybie bezworkowym umożliwiają dwie grupy odkurzaczy firmy Zelmer. Pierwszą z nich są zaawansowane i funkcjonalne odkurzacze wielofunkcyjne, zarówno seria Aquawelt jak też Aquos posiadają możliwość zastosowania filtra wodnego zamiast klasycznych worków. W bezworkowy system zbierania zanieczyszczeń zostały również wyposażone odkurzacze pionowe z serii City One.

Obie serie odkurzaczy wielofunkcyjnych, to znaczy Aquawelt oraz Aquos, posiadają możliwość stosowania filtra wodnego zamiast klasycznych worków. Trzeba się jednak przy nich liczyć z większą wagą, niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy, a także koniecznością dość kłopotliwego czyszczenia filtra.

Specjalną ssawkę do mycia płytek i innych podłóg posiadają tylko odkurzacze Zelmer z serii Aquawelt, seria Aquos jej nie ma. Natomiast wszystkie modele z obu serii w standardowym wyposażeniu mają ssawkę do zbierania wody.

Odkurzacz Zelmer - Ranking 2019

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Odkurzacz Zelmer, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Odkurzacz Zelmer. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingOdkurzacz ZelmerProducentCena
1Zelmer Aquos 829.0 ST / ZVC722STZelmerAktualna Cena
2Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SPZelmerAktualna Cena
3Zelmer Odyssey ZVC307XTZelmerAktualna Cena
4Zelmer Jupiter ZVC427HTZelmerAktualna Cena
5Zelmer Odyssey ZVC307HTZelmerAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 opinie, średnia: 5,00 na 5)
Podziel się:

Odkurzacz Zelmer - Opinie i komentarze (5)

  1. Na nowe mieszkanie kupiliśmy nowy odkurzacz. Posiadamy Zelmer Odyssey ZVC307SP i sobie go bardzo chwalimy. Najlepszy odkurzacz Zelmer jaki do tej pory mieliśmy, a możemy się pochwalić kilkoma na koncie, jesteśmy wierni tej marce. Dobrze sprząta, ma dużą moc ssania, rura i sznur są bardzo długie. W zestawie różne końcówki więc wszystko w domu można wysprzątać. Może trochę głośny bo 77 dB ale w tej cenie jest OK.

  2. Od trzech miesięcy korzystamy z Zelmerka Odyssey – bardzo dobry odkurzacz Zelmera. Jest po prostu ładny, fajnie wygląda, malutki, spokojnie mieści się do szafy. W domu sprząta wszystko bez problemu. Mamy psa, więc sprzątanie bywa uciążliwe i częste ale przy tym odkurzaczu nie mamy żadnych problemów z zebraniem wszystkiego co trzeba.

    1. Chciałam kupić ten model Zelmera ale wciąż się zastanawiam… Czy to dobry odkurzacz rzeczywiście? Boję się, że może być głośny, a ja mam czas na sprzątanie tylko wieczorami… U nas ściany bardzo niosą, więc nie chcę przeszkadzać sąsiadom. Jaki odkurzacz Zelmera wybrać, żeby był cichy? Może Jupiter?

      1. Myślę, Igo, że te dwa modele są bardzo podobne jeżeli chodzi o głośność. Jupiter ma poziom hałasu 77 dB – nie jest to najmniej, więc będzie ten odkurzacz słyszalny, ale nie przesadzajmy. Ja korzystam z Jupitera i bardzo sobie go chwalę! To dobry odkurzacz Zelmer! Ma dużą moc, wszystko bez problemu wciągnie. Będziesz zadowolony.

  3. Chciałbym kupić dobry odkurzacz Zelmer, który będzie w dużym zestawie. Potrzebuję od razu kupić wszystko, a nie później się martwić, że czegoś brakuje. Ostatnio kupiłem dla mamy odkurzacz i okazało się, że w środku była tylko jedna końcówka.. dramat. Ja myślę nad Zelmerem ZVC427CA, bo ma dużą pojemność oraz długi kabel…

Dodaj komentarz