Odkurzacz do 500 zł

Odkurzacz to dla wielu jeden z najważniejszych domowych sprzętów. Wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwym zadaniem. Oferta obejmuje bowiem całą gamę rozmaitych urządzeń. Podpowiadamy zatem, jak wybrać najlepszy odkurzacz dysponując budżetem do 500 złotych.

Producenci oferują coraz nowsze i bardziej zaawansowane odkurzacze. Nie brakuje również na rynku prostych i stosunkowo niedrogich urządzeń. W kwocie do 500 złotych można dostać dobrej jakości odkurzacz ze średniej, a nawet nieco wyższej półki. Czym się kierować podczas zakupu takiego sprzętu?

Odkurzacz do 500 zł – czego się spodziewać?

W cenie do 500 złotych możemy kupić odkurzacz tradycyjny (workowy), bezworkowy, piorący, parowy, a także zasilany akumulatorowo. Wybór jest naprawdę bogaty. Oferta obejmuje modele, którymi bez trudu wyczyścimy każdą powierzchnię – parkiety, panele, dywany, płytki czy tapicerki. Odkurzacze do 500 złotych umożliwią pracę na mokro i na sucho. Bez problemu w tej cenie dostaniemy urządzenie dostosowane do potrzeb alergików. Niektóre modele będą miały nawet funkcję prania czy mycia okien.

Urządzenie warto dostosować do własnych potrzeb. W tym celu, przede wszystkim, należy określić, jak dużą powierzchnię i jak często będziemy sprzątać, czy odkurzamy głównie parkiety i panele czy dywany. Ważne jest również to, czy mamy w domu zwierzę lub alergika. Określając swoje potrzeby na samym początku, łatwiej będzie znaleźć najlepszy odkurzacz do 500 złotych.

Przeanalizowaliśmy dokładnie dostępną ofertę odkurzaczy i przedstawiamy najpopularniejsze typy urządzeń w cenie do 500 złotych.

Odkurzacz do 500 zł workowy (tradycyjny)

Do niedawna był to najpopularniejszy rodzaj odkurzacza, obecny w niemal każdym domu. W porównaniu do nowoczesnych urządzeń jego konstrukcja jest już jednak nieco przestarzała. Tego typu sprzęt jest niedrogi i zwykle bardzo prosty w obsłudze, ale również, niestety, mało skuteczny. Siła ssania odkurzacza workowego maleje wraz z napełnianiem się worka. To urządzenie dość drogie w utrzymaniu. W ofercie znajdziemy odkurzacze tradycyjne z jednorazowymi workami papierowymi oraz modele używające wielokrotnych worków tekstylnych. W kwocie do 500 złotych mamy spory wybór odkurzaczy tradycyjnych, o przyzwoitych parametrach.

Ranking Odkurzacz do 500 zł workowy Producent Cena
1Zelmer ZVC427HTZelmerAktualna Cena
2Zelmer ZVC307HTZelmerAktualna Cena
3Philips FC9333/09PhilipsAktualna Cena
4Electrolux ECS52BElectroluxAktualna Cena
5Electrolux PowerForce EPF61RRElectroluxAktualna Cena

Odkurzacz do 500 zł bezworkowy (cyklonowy)

Odkurzacze bezworkowe wyposażone są w specjalny plastikowy pojemnik, w którym gromadzą się zanieczyszczenia. Tego typu modele są bardzo skuteczne, ale nie są polecane alergikom, ponieważ podczas pracy rozsiewają drobnoustroje i kurz. Niemniej, dysponując budżetem do 500 złotych możemy wybierać spośród bardzo szerokiej gamy odkurzaczy bezworkowych, o różnych parametrach.

Odkurzacz do 500 zł z filtrem wodnym

Tego rodzaju urządzenia są bardzo wydajne. Zanieczyszczenia zasysane są do wewnątrz, namaczane w specjalnym pojemniku z wodą, dzięki czemu nie wydostają się na zewnątrz. Polecane są alergikom, ponieważ tworzą korzystny mikroklimat (oczyszczają i nawilżają powietrze). Odkurzacze wodne dzielimy na parowe oraz piorące. Pierwsze czyszczą powierzchnie za pomocą gorącej pary, drugie posiadają dodatkową funkcję prania wykładzin, dywanów czy tapicerek. Odkurzacze z filtrem wodnym są zazwyczaj większe od tradycyjnych urządzeń i droższe. W cenie do 500 złotych wybór tego rodzaju sprzętu będzie nieco ograniczony, ale bez trudu kupimy całkiem przyzwoity model. Poniżej lista tego co aktualnie oferują producenci.

Ranking Odkurzacz do 500 zł z filtrem wodnym Producent Cena
1Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST AquosZelmerAktualna Cena
2Zelmer 829.5SK / ZVC722ZK AquosZelmerAktualna Cena
3Zelmer 829.0 SP / ZVC722SP AquosZelmerAktualna Cena
4Gorenje SC1800RGorenjeAktualna Cena
5First Austria FA5546-2First AustriaAktualna Cena

Odkurzacz do 500 złotych akumulatorowy (pionowy, ręczny, bezprzewodowy)

To niewielkie, poręczne urządzenia, które umożliwiają odkurzanie i czyszczenie na przykład samochodów czy trudno dostępnych miejsc. Są niedrogie i nie wymagają podłączenia do gniazdka. Bez problemu kupimy dobrej jakości odkurzacz akumulatorowy do 500 złotych.

Odkurzacz do 500 złotych przemysłowy

Okazuje się, że dysponując budżetem do 500 złotych możemy nawet kupić odkurzacz, który wyczyści taras, piwnice, kostkę brukową, płytki, garaż czy powierzchnię warsztatu. Odkurzacze przemysłowe to bardzo wydajne i wytrzymałe urządzenia.

Odkurzacz do 500 zł automatyczny

W cenie do 500 złotych, przy odrobinie szczęścia, możemy również dostać odkurzacz automatyczny (czyli inaczej robot sprzątający), który samodzielnie posprząta mieszkanie. To urządzenie, które po zaprogramowaniu odbija się od ścian oraz mebli i zasysa zanieczyszczenia, bez naszej pomocy. Trzeba jednak zaznaczyć, że ceny dobrej jakości odkurzaczy automatycznych zaczynają się mniej więcej od 1200 złotych. W kwocie do 500 złotych możemy kupić chiński zamiennik lub urządzenie używane.

Jak wybrać odkurzacz do 500 złotych?

Kupując odkurzacz do 500 złotych należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

  • Moc silnika – dostępne w ofercie urządzenia mają moc od 1200 W do 2700 W. Im wyższa moc silnika, tym większa skuteczność sprzątania. W cenie do 500 złotych powinniśmy otrzymać model o mocy nawet do 2000 W.
  • Moc ssania – od niej również zależy skuteczność odkurzania. Urządzenia do 500 złotych oferują zwykle płynną regulację mocy ssania.
  • Głośność – warto wybrać model, który nie będzie generował zbyt dużego hałasu, zwłaszcza jeśli mamy dzieci. W tej cenie otrzymamy odkurzacz generujący hałas do około 70 dB.
  • Gabaryty – jeśli mamy do sprzątania większą powierzchnię, warto wybrać lekki model – w trosce o własne zdrowie. Dysponując budżetem do 500 złotych możemy pozwolić sobie na urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb.
  • Długość kabla – podobnie jak wyżej, jeżeli sprzątamy większą powierzchnię, warto kupić odkurzacz z długim kablem, żeby nie przełączać urządzenia z gniazdka do gniazdka. Modele w cenie do 500 złotych posiadają najczęściej przewód o długości 6-9 metrów.
  • Pojemność – wszystko zależy od tego, jak dużą powierzchnię sprzątamy. Większa pojemność wiąże się zwykle z większymi gabarytami urządzenia. Odkurzacze do 500 złotych oferują najczęściej pojemność do 4 litrów.
  • Sposób filtracji – alergicy i posiadacze zwierząt powinni wybrać odkurzacz wyposażony w filtr HEPA, który skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia. Odkurzacze w kwocie do 500 złotych oferują dobrej jakości filtry.
  • Klasa energetyczna – najprościej rzecz ujmując, im wyższa klasa energetyczna urządzenia, tym jest ono oszczędniejsze. W ofercie spotkamy obecnie odkurzacze o klasie energetycznej od D (najniższa) do A+++. W cenie do 500 złotych dostaniemy już model o klasie energetycznej A. Jeśli zależy nam na bardziej oszczędnym sprzęcie, musimy nieco zwiększyć budżet.

Wyposażenie odkurzaczy do 500 zł

Podczas zakupu odkurzacza warto wziąć pod uwagę, jakie powierzchnie najczęściej będziemy sprzątać i na tej podstawie dobrać na przykład rodzaj końcówek. To one często decydują o skuteczności sprzątania i wpływają na wygodę użytkowania urządzenia. W ofercie znajdziemy między innymi tradycyjne ssawko-szczotki, szczotki dwufunkcyjne, elektroszczotki czy turboszczotki. Kupując odkurzacz do 500 złotych powinniśmy dostać w zestawie komplet przydatnych akcesoriów.

Odkurzacz do 500 zł – Ranking

Ranking Odkurzacz do 500 zł Producent Cena
1Zelmer ZVC427HTZelmerAktualna Cena
2Zelmer 829.0 ST / ZVC722ST AquosZelmerAktualna Cena
3Karcher VC 5 Premium 1.349-200.0KarcherAktualna Cena
4Samsung VC07M31D0HU/GESamsungAktualna Cena
5Hoover XP81_XP15011Dirt DevilAktualna Cena
Podziel się:

Dodaj komentarz