Odkurzacz do 300 zł

W niejednym domu to urządzenie działa niemal bez przerwy. Odkurzacz to wynalazek, który potrafi znacznie ułatwić życie, dlatego warto wybrać solidny i wytrzymały sprzęt. Na rynku spotkamy jednak całą masę różnorodnych modeli. Jak zatem wybrać ten najlepszy, zwłaszcza, jeśli chcemy na to przeznaczyć niewielki budżet? Podpowiadamy, czym się kierować kupując dobry odkurzacz do 300 złotych.

Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku odkurzaczy, okazuje się, że w cenie do 300 złotych można kupić naprawdę solidny model. Tego typu sprzęt dostaniemy już mając w portfelu 100 złotych. Warto jednak nieco dołożyć i wybrać porządne urządzenie, zwłaszcza jeśli często odkurzamy albo mamy w domu psa lub kota. Jak zatem wybrać odkurzacz do 300 złotych?

Odkurzacz do 300 złotych – czym się kierować podczas zakupów?

Odkurzacz należy dostosować do własnych potrzeb. Niekoniecznie musimy postawić na najdroższy i najlepiej wyposażony sprzęt. Może wystarczy nam model z niższej półki cenowej. Warto zastanowić się, jakie opcje faktycznie będą nam potrzebne, wziąć pod uwagę częstotliwość odkurzania, powierzchnię mieszkania czy rodzaje podłóg. Jeśli na przykład nie mamy w domu dywanów, niepotrzebny nam odkurzacz o maksymalnej mocy ssania. W cenie do 300 złotych możemy mieć już naprawdę solidne urządzenie. Sprawdźmy, co znajdziemy w ofercie.

Odkurzacz do 300 złotych – najważniejsze parametry

Wybierając odkurzacz do 300 złotych należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Po pierwsze, interesuje nas moc silnika. Na rynku dostępne są odkurzacze o mocy od 1200 W do 2700 W. W cenie do 300 złotych bez problemu znajdziemy odkurzacz o mocy pozwalającej dokładnie oczyścić podłogi i dywany. Ważna jest również moc ssania, która przekłada się na skuteczność odkurzania. Planowany budżet nie ograniczy nas w wyborze odkurzacza o dobrej mocy. Jeśli masz do sprzątania większą powierzchnię, wybierz model z dłuższym kablem. Wśród odkurzaczy za 300 złotych można znaleźć modele oferujące spory zasięg – nawet 9 metrów. Zwróćmy również uwagę na sposób zwijania przewodu. Niewątpliwie, dla wielu osób istotną kwestią będzie waga odkurzacza. W tej cenie dostaniemy lekki i wygodny model. Warto również wziąć pod uwagę głośność wybranego sprzętu. W cenie do 300 złotych odkurzacze generują zwykle hałas na poziomie około 80 dB (dla porównania, najwyższej jakości odkurzacze emitują hałas na poziomie 55 dB).

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest pojemność worka lub pojemnika. Odkurzacze tradycyjne w cenie do 300 zł oferują pojemność w granicach 3-3,5 litra. Odkurzacze bezworkowe w tym przedziale cenowym będą miały 1-3 litry pojemności.

Na osobną uwagę zasługuje wybór filtra. Wśród odkurzaczy do 300 zł spotkamy się z każdym dostępnym rodzajem filtra, nawet tym najbardziej polecanym, czyli HEPA – to bardzo skuteczny, antyalergiczny filtr. Warto zwrócić także uwagę na system wymiany filtrów. Ważne, by był szybki i łatwy w obsłudze.

Odkurzacz do 300 złotych – rodzaje

W cenie do 300 złotych możemy sobie pozwolić na prawie każdy rodzaj odkurzacza. Niedostępny dla naszego portfela będzie odkurzacz automatyczny (chyba że chiński zamiennik) oraz odkurzacz centralny. Poza tym, swobodnie możemy wybierać spośród odkurzaczy bezworkowych, workowych, wodnych – piorących i parowych (w tym wypadku będziemy mieli jednak nieco ograniczony wybór, chociaż uda się znaleźć kilka modeli w tym budżecie) czy ręcznych (pionowych, bezprzewodowych). Natomiast zakładamy, że szukając odkurzacza w tej cenie, interesują nas standardowe modele po prostu do odkurzania mieszkania czy niewielkiego domu.

Odkurzacz do 300 złotych – wyposażenie

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie wybranego odkurzacza. Część modeli w cenie do 300 złotych oferuje różne, przydatne rodzaje szczotek, na przykład szczotkę dwufunkcyjną, tradycyjną ssawko-szczotkę czy turboszczotkę. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju powierzchnie będziemy sprzątać.

Odkurzacz do 300 złotych – funkcje

Niezwykle przydatną funkcją w odkurzaczu jest regulacja mocy. Niemal wszystkie odkurzacze w cenie około 300 złotych oferują tę opcję. Nieco nowsze modele posiadają wskaźniki, które informują o zapełnieniu worka czy konieczności wymiany filtra. W tej cenie uda nam się znaleźć odkurzacze wyposażone w tę opcję.

Podsumowując, w cenie do 300 złotych możemy kupić całkiem dobrej jakości sprzęt, o wysokiej klasie energetycznej, wyposażony w funkcje, które ułatwią sprzątanie. Jeśli zależy nam jednak na bardziej zaawansowanym modelu, musimy nieco zwiększyć budżet.

Ranking odkurzaczy do 300 zł 2018

Poniżej sugerowane najlepsze odkurzacze do 300 zł. Ranking jest aktualizowany codziennie i jest tworzony na podstawie danych udostępnianych przez serwis Skąpiec.pl.
Pozycja Odkurzacz do 300 zł Producent Cena produktu
1Zelmer ZVC307XTZelmerAktualna Cena
2Zelmer ZVC315 HPZelmerAktualna Cena
3Ariete 2772 EvolutionPhilipsAktualna Cena
4Zelmer ZVC315SKZelmerAktualna Cena
5Zelmer ZVC307SPZelmerAktualna Cena
Podziel się:

Odkurzacz do 300 zł - Opinie i komentarze

  1. Mi zawsze wydawało się, że nie ma możliwości kupić dobrej jakości odkurzacz do 300 zł. Ale przeczytałam uważnie ten artykuł, dostosowałam się do wytycznych i zdecydowałam się na zakup, jak dla mnie, najlepszego modelu. Jestem z niego zadowolona, rzeczywiście można kupić świetny odkurzacz do 300 zł!

Dodaj komentarz