Jaki Odkurzacz do 1000 zł najlepszy - Ranking i Opinie

Rynek urządzeń AGD stale się zmienia. Najnowsze technologie zastępują starsze, przez co cena doskonałych dotychczas modeli, gwałtownie się obniża. W kwestii zakupu odkurzacza, kwota w wysokości 1000 zł to całkiem pokaźna suma, która umożliwia zakup odkurzacza bardzo dobrej jakości. Najlepszy odkurzacz do 1000 zł może mieć formę klasyczną, pionową i bezprzewodową, a nawet nowoczesnego robota sprzątającego. Jaki odkurzacz do 1000 zł wybrać?

Odkurzacze do 1000 zł – na co zwrócić uwagę?

W wypadku zakupu odkurzacza do 1000 złotych, można oczekiwać całkiem pokaźnego zbioru zalet i nowoczesnych funkcji. W zależności od docelowego wyboru odkurzacza, każdy dostępny rodzaj ma swoje mocne strony i wady.

Moc

Moc znamionowa daje pewien wgląd w jej skuteczność, ale jeśli weźmie się pod uwagę, że niektóre odkurzacze bezprzewodowe o względnie małej mocy akumulatora są w stanie skutecznie czyścić grube dywany i duże powierzchnie, można stwierdzić, że w obliczu nowoczesnych EKO technologii moc odkurzacza nie ma już tak dużego znaczenia jak kiedyś. Niektórzy producenci podają moc swoich urządzeń w watach (W), czyli jak mocny jest silnik. Inni wolą wyliczać moc ssania w jednostce „airwatt” (AW), która mówi, jaką siłę ssania zapewnia urządzenie. Tak czy inaczej, wyższe liczby są na ogół lepsze, ale nie zawsze. Czasami sama konstrukcja głowicy i silnika odkurzacza może również wywrzeć wpływ na jego faktyczną moc.

Wydajność

Pod względem wydajności skala od F do A z plusami daje bardzo dobre wyobrażenie o tym, jak oszczędne będzie korzystanie z określonego odkurzacza. Odkurzacz do 1000 zł raczej nie będzie miał jednej z niższych ocen (np. B lub C). Przy tak dużym budżecie, można spokojnie celować w urządzenia z najwyższą klasą energetyczną. Wybór największej liczby plusów „+” przy ocenie A  ma realny wpływ na znaczne oszczędności na energii elektrycznej – najbardziej widoczne w skali roku.

Długość kabla

Niestety za rzadko zawraca się uwagę na to kryterium. Jeśli wybór ma paść na odkurzacz z przewodem, konieczne jest zweryfikowanie całkowitej długości przewodu zasilającego i dodanie do niego długości rury i węża odkurzacza. Mając takie dane, można samodzielnie zweryfikować, czy odkurzanie posiadanej powierzchni będzie wymagało częstych przepięć do innych gniazdek i czy taki odkurzacz z pewnością dotrze wszędzie.

Brak przewodów

Bardzo uniwersalne i praktyczne są odkurzacze bezprzewodowe, których akumulatory ładowane są przy specjalnej stacji podłączonej do prądu. Po całkowitym naładowaniu, dobry odkurzacz bezprzewodowy do 1000 zł jest w stanie odkurzyć powierzchnię dużego domu. Odkurzacze bezprzewodowe najczęściej mają formę pionową lub robotów sprzątających.

Filtr

Ważnym, ale często pomijanym elementem zdolności czyszczenia jest zdolność odkurzacza do zatrzymywania drobnych cząstek, które zbiera. Jeśli odkurzacz nie zapewnia wysokiego poziomu filtracji, te drobne mikrocząsteczki mogą po prostu przejść bezpośrednio przez odkurzacz i powrócić do powietrza w pomieszczeniu, gdzie osadzają się w postaci kurzu. Większość wysokiej jakości odkurzaczy do 1000 zł wykona odpowiednią pracę, filtrując powietrze opuszczające maszynę. Ale jeśli ktoś w domu cierpi na alergie lub astmę, na które wpływ mają drobne cząsteczki lub alergeny w powietrzu, zdecydowanie zaleca się stosowanie odkurzacza o wysokiej filtracji typu HEPA. Osoby, które cierpią na alergie, mogą wybrać odkurzacz do 1000 zł z doskonałym filtrem HEPA. Ten rodzaj filtra zapobiega wydostawaniu się drobnych cząstek z urządzenia i rozdmuchiwaniu go z powrotem do pomieszczenia. Dzięki technologii HEPA, odkurzacz zatrzymuje wszelkie alergeny, pyłki i uczulającą sierść zwierząt w worku lub specjalnym pojemniku. HEPA oznacza High Efficiency Particulate Air. Filtr HEPA musi usuwać 99,97% wszystkich cząstek o wielkości zaledwie 0,3 mikrona z przepływającego przez nie powietrza. Jest to standardowa najlepsza metoda filtracji do zastosowań domowych. Poza technologią HEPA, równie skuteczną alternatywą są filtry klasy S.

Model bezworkowy czy workowy

Warta uwagi jest również forma przechowywania zebranych zanieczyszczeń. Odkurzacz bezworkowy do 1000 zł może okazać się doskonałym i wygodnym sposobem na łatwe opróżnianie i wygodę użycia. Minusem tego rozwiązania jest możliwość wzbicia się w powietrze drobnych cząstek kurzy podczas opóźniania zbiornika. Model z wymiennymi workami, chociaż może stracić siłę ssania przy przepełnionym worku, jest wskazany dla osób z silnymi alergiami, ponieważ zebrany pył i alergeny są umieszczone w szczelnym opakowaniu, które łatwo wyrzucić i wymienić na nowe.

Waty, czy „airwatt” (AW)

Odkurzacze są zazwyczaj oceniane według ilości zużywanej energii, ale odkurzacz, który zużywa więcej mocy, wcale nie jest silniejszy. Liczy się raczej wydajność i ilość powietrza, jaką wciąga odkurzacz. Zamiast watów (W), lepiej sprawdzić ocenę Airwatt (AW), która jest dokładniejszym opisem tego, jak mocny jest odkurzacz do 1000 zł.

Głośność

Ilość wytwarzanych decybeli podczas pracy odkurzacza jest znaczącym czynnikiem. Najlepszy odkurzacz do 1000 zł będzie niezwykle cichy, pozwalając na pracę nawet przy śpiącym dziecku. Niektóre odkurzacze mogą być tak głośne, że ich długotrwałe użycie jest prawie nie do zniesienia. Wiele dobrych odkurzaczy do 1000 zł może pracować na poziomach, które są dość komfortowe i pozwalają usłyszeć dzwonek telefonu lub drzwi. Poziom hałasu wytwarzanego przez odkurzacz podczas pracy jest wyrażony w decybelach (dB). Niezwykle ciche odkurzacze mogą pracować na poziomie decybeli nieprzekraczającym 60 jednostek, podczas gdy odkurzacze w zakresie głośności 70–77 dB są nadal stosunkowo ciche.

Pojemność

Pojemność odkurzacza zależy od wielkości worka lub pojemnika na kurz. Im jest większy, tym rzadziej trzeba go zmieniać. Osoby o dużych potrzebach – posiadacze dużych domów, małych dzieci i zwierząt – mogą wziąć pod uwagę nieco większe pojemności. Wielkość zbiornika lub worka wyrażana jest zwykle w litrach. Większość stojących odkurzaczy do 1000 zł nie będzie miała tak dużej pojemności jak klasyczne odkurzacze cylindryczne.

Rodzaje odkurzaczy do 1000 zł

Do kwoty 1000 złotych można kupić większość polecanych odkurzaczy do różnych zadań i dość wysokiej jakości. W zależności od indywidualnych potrzeb, poza tradycyjnymi odkurzaczami, do wyboru pozostają urządzenia piorące i samoczyszczące.

Odkurzacz do 1000 zł do odkurzania na mokro

Odkurzacz do pracy na mokro i na sucho radzi sobie z tradycyjnym odkurzaniem (normalny kurz), a także z płynami. Głównym powodem używania odkurzacza do wody jest to, że można wyczyścić praktycznie każdy wyciek lub obsłużyć szerszą gamę zadań podczas sprzątania i czyszczenia (np. posprzątanie po wylanym soku). Odkurzacze do pracy na mokro mogą również pomóc w innych zadaniach np. usunięcia zatoru z rury odpływowej pralki. Zazwyczaj odkurzacze do odkurzania na mokro można swobodnie przełączać z trybu mokrego na suchy – zmieniając worek.

Odkurzacz do 1000 zł bezworkowy

Główną zaletą odkurzacza bezworkowego jest brak utraty siły ssącej gdy odkurzacz się zapełnia i pełna swoboda w sprzątaniu całej powierzchni – nawet trudno dostępnych miejsc. Wydajność odkurzacza bezworkowego do 1000 zł różni się w zależności od marki, jakości zastosowanego systemu i mocy ssącej. Kolejną zaletą odkurzaczy bezworkowych jest to, że nie trzeba kupować do nich worków, co na dłużą metę niesie za sobą walory ekonomiczne. Jednak większość odkurzaczy bez worka wymaga czyszczenia filtrów (około raz na miesiąc), co oznacza pozostawienie ich do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny.

Odkurzacze do 1000 zł pionowe i tradycyjne

Niezależnie od tego, czy wybierze się odkurzacz pionowy, czy ten klasyczny o kształcie cylindrycznym – warto dopasować idealny model do własnych preferencji i potrzeb. Dla niektórych osób, ciągnięcie i przypadkowe uderzanie odkurzaczem z wężem może być problematyczne i denerwujące. Dobry odkurzacz pionowy do 1000 zł jest zwykle bardzo wygodny i łatwy w manewrowaniu, chociaż jego pracę ogranicza poziom naładowania akumulatora. Poza tym, dostanie się pod meble tym modelem odkurzacza może być problematyczne. Odkurzacz stojący jest wyposażony zazwyczaj w obracającą się podczas pracy szczotkę. W zależności od wyboru modelu – jeden odkurzacz może mieć nawet dwa silniki. Jeden będzie służył za napęd do turboszczotki, drugi obsługiwać będzie docelową pracę odkurzacza. Odkurzacz klasyczny z przewodem i wężem pozostaje jednak najbardziej wszechstronną konstrukcją odkurzacza. Oferuje wyjątkową wydajność na gęstych dywanach i gładkich podłogach, a także na powierzchniach nad podłogą (ściany, sufit, zakamarki). Są również bardziej zwrotne i łatwo mogą dostać się pod większość mebli i do ciasnych przestrzeni.

Robot odkurzający

Chociaż budżet w wysokości 1000 złotych może być dość ograniczony na zakup najlepszego robota odkurzającego, kwota ta wystarczy jednak na nabycie całkiem dobrego robota sprzątającego z podstawowymi funkcjami. Chociaż cieszą się one niesłychaną popularnością, dysponując kwotą tysiąca złotych, lepiej jest postawić na wyśmienity odkurzacz pionowy lub cylindryczny niż wybierać robota sprzątającego pozbawionego nowoczesnych funkcji, które nadają jego pracy całkiem nowy wymiar.

Wysoki budżet na zakup odkurzacza wcale nie ułatwia zadania. Ceny mogą szybko wzrosnąć, a na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli. Osoby, które nie wiedzą jaki odkurzacz do 1000 zł kupić powinny w pierwszej kolejności zweryfikować własne potrzeby. Warto pomyśleć o rodzaju sprzątania, które wykonuje się regularnie. Czy w domu są zwierzęta gubiące sierść? Można kupić dobry odkurzacz do 1000 zł, który oma specjalne nakładki do zbierania sierści, które utknęły pod meblami lub w szczelinach. Odkurzacz robot może naprawdę zmniejszyć obciążenie pracą u osób, które nie lubią tracić czasu na sprzątanie. Właściciele mieszkań o małej powierzchni mogą skłonić się ku modelom pionowym, które nie zajmują dużo miejsca. Warto skupić się na wskazanych wyżej parametrach i dopasować formę odkurzacza do własnych preferencji.

Odkurzacz do 1000 zł - Ranking 2020

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Odkurzacz do 1000 zł, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Odkurzacz do 1000 zł. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingOdkurzacz do 1000 złProducentCena
1Electrolux Ergorapido EER7ALLERGYElectroluxAktualna Cena
2Bosch BWD421PROBoschAktualna Cena
3Bosch AquaWash & Clean BWD420HYGBoschAktualna Cena
4Electrolux Pure PC91-ALRGElectroluxAktualna Cena
5Hoover HF522NPW 011HooverAktualna Cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Dodaj pierwszą ocenę)
Podziel się:

Odkurzacz do 1000 zł - Opinie i komentarze (3)

  1. Bardzo fajne zestawienie. Ja długo zastanawiałam się jaki odkurzacz do 1000 zł jest najlepszy. Musiał spełniać bardzo wiele cech mojego wymarzonego odkurzacza, więc łatwo nie było. Zdecydowałam się na zakup dość taniego sprzętu, bo wybrałam Zelmer Jupiter. Bardzo dobrze chodzi, zbiera wszystkie śmieci doskonale, a co dla mnie najważniejsze, jest naprawdę cichy! W tej cenie (do 400zł nawet) chyba jest najlepszy. Ale to też tradycyjny odkurzacz.

  2. Jaki Odkurzacz do 1000 zł najlepszy? Mam przetestowanych już kilka modeli odkąd mieszkam w domu i mam większą powierzchnię. Powiem szczerze, że do tej pory najlepiej sprawował się Philips, ale Zelmer też jest dobry tylko te wyższe cenowo modele.

  3. Moim zdaniem najlepszy odkurzacz do 1000 zł to Bosch AquaWash. Polecam ten model, ponieważ przetestowałam go już w różnych warunkach. Przy dzieciach sprząta bardzo dobrze i jest cichy, przy zwierzątkach również sobie radzi. Przy tym jest dość wygodny i szybki.

Dodaj komentarz