Jaki Odkurzacz z funkcją mycia najlepszy - Ranking i Opinie

Jeszcze do niedawna sam pomysł, że można odkurzać i zmywać podłogi jednocześnie kojarzyć się mógł z science-fiction. Aktualnie, na rynku zaraz obok odkurzaczy piorących stanęły nowoczesne, multifunkcje odkurzacze z funkcją mycia, które nie tylko odkurzają, ale równocześnie myją czyszczone powierzchnie. Oszczędzają tym samym nawet połowę czasu przeznaczonego na sprzątanie! Jakie odkurzacz myjący wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Co musisz o nim wiedzieć przed zakupem?

Odkurzacz z funkcją mycia – do czego służy?

Dobry odkurzacz z funkcją mycia oferuje dwie opcje sprzątania: na mokro i na sucho. Tego typu urządzenia są klasą samą w sobie. Dedykowane do intensywnego użytkowania, pomagają utrzymać czystość na małych i dużych powierzchniach bez konieczności poświęcania na porządki sporej ilości czasu. Dobry odkurzacz z funkcją mycia podłóg sprząta wszystko – kurz, większe zanieczyszczenia, piasek, popiół i inne nieczystości, a dodatkowo, po odkurzeniu powierzchni, dokładnie ją myje, usuwając tym samym resztki zabrudzeń.

Niektóre odkurzacze z funkcją mycia mogą również usuwać mokre zabrudzenia – plamy z wody, napojów itp. Większość dostępnych w sprzedaży modeli ma wysoką siłę ssania i długi czas pracy na akumulatorze (jeśli ma się do czynienia z odkurzaczem myjącym, bezprzewodowym). Odkurzacze z funkcją mycia cieszą się coraz większą popularnością. Jest ona głównie podyktowana samą budową odkurzaczy (pionowe, automatyczne, roboty sprzątające) i ich przeznaczeniem (można zapomnieć o wiadrach wody i mopie).

Rodzaje odkurzaczy z funkcją mycia

W sklepach można znaleźć wiele modeli odkurzaczy, które różnią się od siebie akcesoriami, mocą i dodatkowymi funkcjami. Całą kategorię najlepszych odkurzaczy z funkcją mycia można jednak podzielić na 3 określone podgrupy.

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia

Odkurzacze pionowe z funkcją mycia z pewnością wiodą prym w tej kategorii. Są nie tylko wygodne, ale również praktyczne. Najczęściej są to modele bezprzewodowe – idealne do sprzątania wszystkich pomieszczeń. Nie ograniczają ich schody, trudno dostępne zakamarki i miejsca źródeł zasilania. Mogą być używane zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i na obszernych, dużych powierzchniach. Średni czas pracy odkurzacza pionowego z funkcją mycia, pozwalają na dokładne posprzątanie i zmycie podłóg nawet przez godzinę bez przerwy! Dodając do tego fakt, że oprócz odkurzania, odkurzacz dokładnie zmywa na mokro każdy rodzaj podłogi – naprawdę ciężko się dziwić ich popularności.

Odkurzaczy pionowych z funkcją mycia można używać niezależnie od dostępnych funkcji. Oznacza to, że można zarówno tylko odkurzyć pomieszczenie, bez włączania funkcji mycia. Urządzenia te są wykonane z wodoodpornych materiałów i są bezpieczne dla użytkowników i dla czyszczonych powierzchni. Co jeszcze je charakteryzuje?

 • Możliwość swobodnej regulacji poziomów siły ssania
 • Opcjonalnie – funkcja oddzielania powietrza od kurzu i alergenów (idealna dla dzieci i alergików)
 • Łatwe i proste opróżnianie zbiornika na zanieczyszczenia
 • Szybkość ładowania i wytrzymałość baterii
 • Łatwa, intuicyjna i wygodna obsługa

Z pewnością do kolejnych zalet odkurzacza pionowego z funkcją mycia można zaliczyć również to, że cały proces sprzątania nie jest związany z wyciąganiem i podłączeniem kabla, wyjmowaniem odkurzacza ze schowka, ponownego jego chowania po zakończeniu sprzątania. Nowoczesne odkurzacze pionowe są smukłe, estetyczne i nie zajmują dużo miejsca i są zawsze pod ręką. Aby je włączyć, wystarczy wcisnąć przycisk – nie wymagają podłączania do zasilania i tym samym ułatwiają utrzymanie domu w idealnie czystości.

Odkurzacz automatyczny z funkcją mycia – nowoczesny robot sprzątający

Roboty sprzątające to prawdziwy hit ostatnich lat. Zaawansowane modele, poza samą funkcją odkurzania idą o krok dalej. Odkurzacz automatyczny z funkcją mycia nie tylko dokładnie zbiera drobne i większe zanieczyszczenia ze sprzątanej powierzchni, ale jednocześnie może ją dokładnie zmywać! Największą zaletą odkurzacza automatycznego z funkcją mycia jest jednak to, że zdejmuje cały ciężar sprzątania z barków jego użytkownika. Nowoczesne roboty sprzątające są sterowane aplikacją. Włączają się same o określonej godzinie i za pomocą zeskanowanej wcześniej mapy pomieszczeń, dokładnie myją i odkurzają wszystkie pomieszczenia. Co jeszcze mogą zrobić?

 • Odkurzacz automatyczny z funkcją mycia może pokonywać napotkane przeszkody (np. próg, wysoki dywan itp.)
 • Wykrywa pozostałe przeszkody np. schody i automatycznie zmienia bieg swojej trasy
 • W zależności od wyboru, może tylko odkurzać, tylko zmywać lub robić jedno i drugie w tym samym czasie
 • Jest wyposażony w wygodny zbiornik do nalewania wody i pojemnik na nieczystości, który łatwo opróżnić
 • Sprząta i zmywa niemalże wszystkie rodzaje podłóg i posadzek w kuchni, łazience i salonie
 • Po zakończeniu procesu sprzątania odkurzacz automatyczny z funkcją mycia wraca sam do bazy ładującej
RankingOdkurzacz automatyczny z funkcją myciaProducentCena
1Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 Roborock S50 BiałyXiaomiAktualna Cena
2RoboRock S5 Max CzarnyRoboRockAktualna Cena
3RoboRock S6 Pure BiałyRoboRockAktualna Cena
4RoboRock S6 MaxV CzarnyRoboRockAktualna Cena
5RoboRock S5 Max BiałyRoboRockAktualna Cena
Odkurzacz automatyczny z funkcją mycia

Odkurzacz automatyczny z funkcją mycia Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 Roborock S50 Biały

➾Szczegóły TOP1: Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner 2 Roborock S50 Biały

W zależności od wyboru modelu, roboty sprzątające mogą pracować niemalże przez całą godzinę. Jeśli używa się ich w domach piętrowych – po sprzątnięciu jednego z poziomów, można przenieść robota na kolejne piętro. Roboty automatyczne są ciche i energooszczędne. Niemniej jednak nie są całkowicie pozbawione wad. Mimo tego, że są w stanie naprawdę bardzo dokładnie sprzątnąć wybrane pomieszczenia, nie dotrą we wszystkie zakamarki, nie sprzątną schodów i wąskich szczelin. Nie może być to zatem jedyny odkurzacz do domu.

Odkurzacze z funkcją mycia do zastosowania profesjonalnego

Osoby, którym zależy na posprzątaniu garażu, lub poszukują odkurzacza do swojego przedsiębiorstwa (np. warsztatu samochodowego), mogą wybrać przemysłowe odkurzacze z funkcją mycia. To odkurzacze przeznaczone do intensywnego użytkowania. Niektóre z nich są wykonane z elementów ze stali nierdzewnej, lub z wytrzymałego, odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Takie odkurzacze zmiatają dosłownie wszystko: kurz, trociny, pył po budowlany, gruz, małe śrubki i nakrętki, mikroskopijny pył i alergeny, a także kałuże wody, olejów i innych zanieczyszczeń.

Co prawda ich wygląd zewnętrzny zdecydowanie odbiega od smukłych i kompaktowych odkurzaczy pionowych i robotów sprzątających w kształcie dysku, ale zarówno jego moc, jak i siła ssania nie mają sobie równych. Z tego względu, wiele osób użytkuje przemysłowe odkurzacze z funkcją mycia we własnym domu. Dzięki nim posprzątają i umyją garaż, podjazd i patio. To maszyny, które dosłownie służą przez dziesięciolecia – przekłada się to zresztą na okres gwarancji, który będzie zdecydowanie dłuższy niż zwykłego odkurzacz użytkowego. Moc silnika przemysłowego odkurzacza do pracy na mokro i na sucho jest określana w koniach mechanicznych, na ogół im wyższa wartość, tym lepiej. Niestety będzie on zużywał znacznie więcej energii.

Jak działa dobry odkurzacz z funkcją mycia?

Odkurzacz z funkcją mycia to urządzenie 2, a nawet 3 w jednym. Działa zatem jak wygodny użyciu odkurzacz, skuteczny i dokładny mop, a nawet – w zależności od wyboru modelu – odkurzacz ręczny do trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz jest odporny na działanie wody, ale nie oznacza to, że można dosłownie wciągać nim wodę – do takich zadań należy użyć specjalnego odkurzacza piorącego lub przemysłowego. Działanie odkurzacza z funkcją mycia jest dość proste. Głowica, która ma kontakt z podłogą, najpierw oczyszcza ją z grubszych nieczystości i kurzu, a znajdująca się zaraz za otworem ssącym część myjąca ścierka, doczyszcza na mokro odkurzoną uprzednio podłogę. Dzięki takiej technice ściereczka/nakładka myjąca dłużej pozostaje czysta i pozwala na dokładne umycie całej powierzchni mieszkania, bez konieczności jej wymiany w trakcie sprzątania.

Działanie od strony technicznej

Jak wygląda działanie odkurzaczy myjących od strony technicznej? Funkcjonowanie odkurzaczy pionowych-bezprzewodowych i automatycznych odkurzaczy myjących opiera się na akumulatorach. Ich pojemność może być wskazówką do długości działania sprzętu. Średni czas ładowania odkurzacza nie jest długi. Może wynieść około 2-3 godziny, a czas pracy akumulatora można oszacować na około godzinę nieustannej pracy nawet na wysokich obrotach. Mycie podłóg jest możliwe dzięki zbiornikom, umieszczonym w odkurzaczu. Do takiego pojemnika można wlać samą wodę lub dodać odrobinę ulubionego detergentu do mycia podłóg. Najlepsze odkurzacze pionowe z funkcją mycia będą dodatkowo działać jak mop parowy – emitując podczas pracy parę, która zabija nawet 99,9% zarazków, grzybów i bakterii bez konieczności stosowania ostrych środków chemicznych. To świetna propozycja dla rodziców małych dzieci, posiadaczy zwierząt lub po prostu tych, którzy nie lubią korzystać z detergentów.

Dodatki do odkurzacza i funkcje dodatkowe

Większość producentów do dobrego odkurzacza z funkcją mycia załącza kilka wymiennych końcowe i kilka ściereczek zamiennych. Są one zwykle wykonane z chłonnej mikrofibry, której budowa pozwala na najskuteczniejsze mycie powierzchni i jak magnes wyciąga wszystkie, nawet najtrudniejsze zabrudzenia – bez użycia siły! Ściereczki zamienne można prać w pralce, dzięki czemu na długo zachowają perfekcyjną czystość i swoje właściwości. Można również zmieniać je w zależności od sprzątanego pomieszczenia. Wiele osób nie lubi i nie chce (zresztą słusznie) zmywać podłóg np. w łazience i salonie tą samą ściereczką. Kilka zapasowych sztuk rozwiązuje ten kłopot.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza z funkcją mycia? Najlepszy odkurzacz myjący będzie oferował długą pracę na akumulatorze, szybko się ładował i będzie wygodny w obsłudze. Osoby, którym zależy na higienicznej, perfekcyjnej czystości, mogą poszukać odkurzacza z funkcją mycia parą wodną, a ci, którzy cenią swój czas i komfort, ukierunkować swoje poszukiwania w stronę automatycznych robotów odkurzająco-myjących. Produktów jest na tyle dużo, a technika jest już tak zaawansowana, że niemal każdy może znaleźć idealnie dopasowany odkurzacz dopasowany do swojego budżetu i indywidualnych oczekiwań. Przed zakupem warto przeczytać opinie innych użytkowników – to prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które planują kupić recenzowane urządzenie.

Odkurzacz z funkcją mycia - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Odkurzacz z funkcją mycia, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Odkurzacz z funkcją mycia. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

RankingOdkurzacz z funkcją myciaProducentCena
1Karcher SC 3 EasyFix 1.513-110.0KarcherAktualna Cena
2Vileda Mop parowy 146574ViledaAktualna Cena
3Karcher FC 5 1.055-400.0KarcherAktualna Cena
4Karcher SC 3 1.513-300.0KarcherAktualna Cena
5Moneual Aqua Jet AME-5500MoneualAktualna Cena
Artykuł dotyczy:
 • odkurzacz myjacy
 • cena odkurzaczabez prxewodowego z fhnkcka myjaca
 • najlepszy odkurzacz parowy stojący
 • odkurzacz z funkcja mycia podłóg cena
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 opinie, średnia: 3,60 na 5)
Podziel się:

Dodaj komentarz